informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rynek przetworów i warzyw

12 lutego 2004

Zasady ubiegania się o pomoc finansową ze środków unijnych zakłada rozpatrzony wczoraj w pierwszym czytaniu projekt ustawy o organizacji rynku przetworów owocowych i warzyw.

Projekt, który dostosowuje nasze prawo do wymogów Unii Europejskiej, określa m.in.: zakres zadań instytucji, które będą zajmować się udzielaniem pomocy finansowej dla producentów oraz przetwórców owoców i warzyw. Projekt określa również zasady zatwierdzania przetwórców, organizacji i zrzeszeń producentów owoców i warzyw oraz tryb przeprowadzania działań kontrolnych w zakresie zasadności wypłacania pomocy finansowej.

Przetwórca, grupa lub organizacja producentów zostanie zatwierdzona do otrzymywania wsparcia, m.in.: jeżeli nie jest wobec niej prowadzone postępowanie upadłościowe, posiada maszyny i urządzenia niezbędne do wytwarzania produktów określonych przepisami UE, zapewni przeprowadzenie kontroli jakości owoców i warzyw oraz przetworów.

Wniosek należy złożyć do 30 września roku poprzedzającego rok, w którym ma być rozpoczęte wytwarzanie przetworów.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę