dnikukurydzy_210818

Senat za ustawą o dopłatach do tytoniu oraz słomy lnianej

7 marca 2008
Zmianę zasad płatności dla producentów surowca tytoniowego zakłada nowelizacja ustawy o organizacji rynków rolnych. W czwartek Senat poparł ustawę, nie wnosząc do niej poprawek. Producenci tytoniu z tytułu uprawy tego surowca otrzymywali dotychczas dodatkowe dopłaty. Obecnie płatności uzupełniające są podzielone na dwie części: związane i niezwiązane z produkcją tytoniu.

Taka zmiana wynika z konieczności dostosowania przepisów do unijnych rozwiązań, które mówią, że maksymalna dopłata do produkcji tytoniu może wynosić 60 proc. płatności.

Nowe przepisy zobowiązują Agencję Rynku Rolnego do utworzenia rejestru osób ubiegających się o przyznanie płatności niezwiązanej z produkcją tytoniu.

Nowelizacja przewiduje także możliwość starania się o dopłaty do przetwarzania słomy lnianej lub konopnej. Nowe regulacje prawne mają na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych, nałożonych na przetwórców słomy lnianej i konopnej, a tym samym łatwiejszy dostęp do dopłat i szybsze otrzymanie środków unijnych.

Ustawa zostanie obecnie skierowana do podpisu przez Prezydenta RP. Większość przepisów wchodzi w życie 14 dni od dnia ogłoszenia ustawy.


POWIĄZANE

Ponad 356 mln zł trafiło do środy na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat...

Przedstawiciele resortów rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej uzgodnili w czwar...

Podczas codziennych zakupów spożywczych bez trudu znajdziemy różnorodne produkty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę