informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Skutki suszy na Suwalszczyźnie

24 września 2003

Niektórzy rolnicy z okolic Suwałk stracili tego upalnego lata nawet do 80 procent plonów. Specjalna komisja powołana przez wójta gminy Suwałki oszacowała szkody, jakie ponieśli rolnicy wskutek jeszcze niedawno panującej na tym terenie suszy.

Przyznania kredytów preferencyjnych domaga się już kilkudziesięciu rolników z terenów, które najdotkliwiej odczuły skutki suszy, położonych w tej gminie. Chodzi tu m.in. o okolice Sobolewa. Na tamtejszych polach oprócz zbóż wyschły także rośliny motylkowe, przeznaczone na paszę dla zwierząt, buraki pastewne oraz ziemniaki. Brak deszczu wyrządził też wiele strat w gminach: Rutka Tartak, Wiżajny i Jeleniewo. 

Już od trzech lat nadmiar słońca i brak opadów są zmorą suwalskich rolników. W najtrudniejszej sytuacji są hodowcy bydła, którzy przy tak niekorzystnych warunkach pogodowych nie mogą zebrać dostatecznej ilości paszy na zimę.


POWIĄZANE

W tym roku aura była sprzyjająca dla producentów buraków cukrowych. Prawie w cał...

Südzucker Polska S.A. został uhonorowany przez Komisję Certyfikacyjną NSZZ Solid...

W ciągu ostatnich 30 lat w Europie 64 proc. strat było bezpośrednio związanych z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę