aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Słodki szwindel

14 lipca 2003

Aresztowano kolejne osoby, zamieszane w "cukrową aferę". Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali w Toruniu 40-letniego Andrzeja T. i 43-letniego Mariana K., podejrzanych o wyłudzenie cukru na szkodę cukrowni w Dobrem, w powiecie radziejowskim.

To nie jedyne osoby zatrzymane do tej sprawy. W maju, o czym informowaliśmy, tymczasowo aresztowano Jarosława U., podejrzanego o przywłaszczenie wspólnie z Tomaszem Ł. i Rafałem J., 2.900 ton cukru wartości ponad 5 milionów złotych.

To właśnie z Tomaszem Ł. cukrownia podpisała umowę na przechowywanie cukru w magazynach jego firmy. Na podstawie wspomnianej umowy w magazynach Tomasza Ł. w Dąbrowie Biskupiej znalazło się 3.200 ton cukru z czego tylko 300 ton rozdysponowała cukrownia. Policji udało się odzyskać ponad 1. 100 ton cukru w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i małopolskim.

Jak informuje asp. sztab. Katarzyna Witkowska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy, sprawa ma charakter rozwojowy.
Tomasz Ł. poszukiwany jest listami gończymi za przestępstwa kryminalne popełnione na terenie kraju. Zatrzymanie wszystkich osób powiązanych z tą sprawą jest jedynie kwestią czasu - zapewniają prowadzący śledztwo. Decyzją sądu w Inowrocławiu Andrzej T. i Marian K. zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę