aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spór o "masło roślinne MR"

1 lipca 2002

Masło roślinne w plastikowym kubku jest produkowane od 30 lat przez Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie. Unilever Polska domaga się, by ZPT utraciły prawo do tego znaku towarowego. 

Przed laty masło roślinne, oznaczone jednak inaczej, wytwarzały też Śląskie Zakłady Tłuszczowe, które w wyniku prywatyzacji znalazły się w Unilever Polska. Od 1993 roku prawo do znaków towarowych  – czerwonego MR i symbolu wpisanego w kwiat słonecznika mają ZPT w Warszawie.

Dwa lata temu Unilever wprowadziła na rynek masło roślinne z zielonym MR, ze słonecznikami w tle. Na wniosek ZPT, po procesach w dwu instancjach, sądy zabroniły używania tego znaku. W odwecie Unilever Polska wniosła pozew o nie używanie przez warszawski zakład tłuszczowy nazwy "masło roślinne" w stosunku do produktu będącego po prostu zwykłą margaryną. Jednakże i tę sprawę wygrały ZPT.

Obecnie Unilever żąda unieważnienia rejestracji na rzecz ZPT znaków towarowych. Takie postanowienie znacznie obniżyłoby wartość warszawskiej firmy. Działania Unilever są czytelne, bo  jest publiczną tajemnicą, że planuje przejęcie nękanej pozwami firmy.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę