aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spore zainteresowanie zbożem 

22 stycznia 2003

Na Warszawskiej Giełdzie Towarowej wystawiono wczoraj prawie 4 tys. ton pszenicy konsumpcyjnej z dopłatami wyrównawczymi. 

Cena wywoławcza wynosi 440 zł za tonę, ale podczas licytacji osiągała ostatnio wyższą cenę. Wczoraj za tonę pszenicy płacono średnio o 6 zł więcej. Dzisiaj chętnych również nie brakuje, ale trudno przewidzieć wynik przetargu, bowiem 1/3 zboża oferowana jest znacznie taniej, po 418 zł za tonę.

W najbliższych tygodniach pszenica konsumpcyjna z dopłatami wyrównawczymi powinna znajdować się w ofertach sprzedaży codziennie - mówią maklerzy. Żyto konsumpcyjne po 350 zł za tonę, które wczoraj nie znalazło nabywców dziś ponownie trafiło na parkiet. Kompletny brak popytu na pszenicę z przeznaczeniem na eksport zmusił oferenta do obniżki i według uzyskanych na giełdzie informacji jutro Agencja powinna obniżyć cenę tego ziarna z 400 do 360 zł za tonę.

Dziś w ofercie sprzedaży Warszawskiej Giełdy Towarowej także sporo agencyjnego mięsa. Najwięcej wystawiono ćwierci wołowych na eksport. Ostatnio cieszyły się one umiarkowanym zainteresowaniem. Znacznie lepiej było ze sprzedażą półtusz wieprzowych. Dziś może być podobnie.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę