EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Sprzedaż pszenicy na eksport z zapasów interwencyjnych ARR

10 czerwca 2005

50 tys. t pszenicy sprzedała ARR z zapasów interwencyjnych na eksport w kolejnym przetargu. W sumie w dwóch przetargach ARR sprzedała na eksport 76 tys. ton pszenicy konsumpcyjnej.

Złożone oferty opiewały na zakup blisko 67 tys. t pszenicy. Ceny zakupu zgłoszone przez przedsiębiorców wynosiły od 87 do 92,02 euro/t. Komisja Europejska zaakceptowała najwyższe oferowane ceny.

Oferty na kolejny przetarg można składać do czwartku 16 czerwca 2005 r. do godz. 9.00

Wywóz dotyczy ok. 93 tys. ton pszenicy do krajów trzecich, czyli poza Unię Europejską za wyjątkiem krajów: Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, Chorwacji, Liechtensteinu, Rumunii, Serbii i Czarnogóry oraz Szwajcarii.

Termin składania ofert w następnym przetargu częściowym, wygasa w każdy czwartek o godz. 9.00, (czasu brukselskiego). Ostatni przetarg częściowy, wygasa w dniu 23 czerwca 2005 r. o godz. 9.00 (czasu brukselskiego).
W ofercie zakupu zbóż przedsiębiorcy określają cenę, w jakiej chcą kupować pszenicę z zapasów interwencyjnych ARR.

Podobne przetargi na sprzedaż pszenicy z zapasów interwencyjnych na eksport poza Unię Europejską są organizowane w Austrii, Czechach, na Węgrzech, na Litwie oraz na Słowacji.
W Czechach i na Słowacji nie złożono żadnych ofert. Na Litwie przedsiębiorcy chcieli kupić 35,7 tys. t pszenicy po cenie od 88,25 do 90,05 euro/t. Komisja nie zaakceptowała tych ofert. Oferty złożone w Austrii Komisja zaakcpetowała, a przedsiębiorcy oferowali zakup pszenicy po 94,25 euro/t. Na Węgrzech przedsiębiorcy złożyli oferty zakupu z magazynów interwencyjnych 60 tys. t pszenicy po cenie od 90,00 do 91,37 euro/t. Komisja Europejska zaakceptowała sprzedaż tylko 8 tys. t po 91,37 euro/t.

Agencja Rynku Rolnego administruje Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej. Przetarg został ogłoszony na podstawie Rozporządzenia Komisji (WE) NR 461/2005 z dnia 21 marca 2005 r.


POWIĄZANE

Już od lat inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności znacznie szybciej niż b...

Zaprawianie materiału siewnego jest pierwszym, podstawowym zabiegiem ochrony roś...

Wiosna to bardzo ważny okres w produkcji sadowniczej. Każdy sadownik kontroluje ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę