Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Strajk ostrzegawczy w cukrowni Przeworsk

26 marca 2004

Wczoraj rano ponad 200 pracowników cukrowni Przeworsk zorganizowało strajk ostrzegawczy. Protestujący domagają się utrzymania produkcji w zakładzie. Wydaje się jednak, że los firmy jest już przesądzony.

Niemiecki inwestor Südzucker po kilkumiesięcznych negocjacjach ze związkowcami podjął decyzję o zamknięciu cukrowni. Jeszcze w marcu 150 osób otrzyma wypowiedzenia. Z protestującymi nie chciał rozmawiać dyrektor cukrowni Wojciech Kmiotek.

Trwająca 2 godziny manifestacja właśnie się zakończyła. Wzięło w niej udział blisko 100 pracowników. Wyszli pod bramę zakładu z transparentami "Chcemy pracować a nie głodować". Po drugiej stronie bramy z podobnymi hasłami protestowali działacze Solidarności, którzy z okolicznych zakładów, między innymi z jarosławskiej firmy Lupolska i z zakładów maszyn budowlanych z Lubaczowa.

Pracownicy cukrowni w takcie manifestacji mówili, że nie chcieli tej bitwy, ale nie mają wyboru. Pikieta choć odbywała się pod nadzorem policji, przebiegała spokojnie. Po jej zakończeniu załoga wróciła do pracy.


POWIĄZANE

Stosowanie uproszczeń, skracanie płodozmianów, a przede wszystkim uprawa w monok...

Rok 2023 jest kolejnym sezonem z cyklicznie występującymi ekstremami pogodowymi ...

W Polsce produkuje się nawet 75 proc. światowych zasobów aronii. Popularność teg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę