informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Sytuacja na rynku zboża

10 stycznia 2006

Eksport zbóż cały czas trwa, przede wszystkim sprzedaje się pszenżyto, żyto i pszenica. Spodziewano się powolnego, ale systematycznego wzrostu cen zbóż, tymczasem w piątek okazało się, że ze względu na spadający kurs Euro, ziarno staniało nawet o 5 do 10 złotych za tonę.

Kończy się już kukurydza. Tona ziarna kosztuje od 405 do 410 złotych. Na wszystkie zboża podpisywane są kontrakty z terminem realizacji w lutym, ale z dużymi, jednorodnymi dostawami towaru zdaniem maklerów będzie coraz trudniej.

Dlatego po zrealizowaniu aktualnych umów, raczej nie ma co liczyć na zawitanie do portów dużych jednostek. Powód-nie będzie ich jak szybko załadować. Jedynie pszenicy na polskim rynku jest sporo.

Teraz najlepiej sprzedają się zboża paszowe. Ceny zależą od wielkości dostaw i rejonu kraju, bo zdarzają się problemy z transportem. Na razie zapowiadanych podwyżek nie widać.


POWIĄZANE

Südzucker Polska S.A. został uhonorowany przez Komisję Certyfikacyjną NSZZ Solid...

W ciągu ostatnich 30 lat w Europie 64 proc. strat było bezpośrednio związanych z...

Mimo, że od konferencji poświęconej suszy minął już miesiąc, w środowisku rolnic...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę