Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Sytuacja rynku zbóż

15 czerwca 2005
Na giełdach towarowych wciąż bardzo duże zainteresowanie podpisywaniem kontraktów na dostawę zbóż z tegorocznych zbiorów. Producenci najchętniej zapewniliby sobie w ten sposób zbyt całości swoich zbiorów. Teraz rozpoczęło się zawieranie umów również na pszenżyto. Za tonę można otrzymać od 340 do 350 zł. Jednak maksymalne kwoty dotyczą tylko ilości powyżej tysiąca ton.

Ceny żyta i jęczmienia od ubiegłego tygodnia prawie się nie zmieniły, chociaż spadający kurs Euro nie wróży producentom nic dobrego. Maklerzy rozpoczęli także kontraktacje rzepaku. Tona nasion kosztuje od 815 do 820 zł, to mniej niż proponowano w zakładach tłuszczowych, ale tam podpisywanie umów praktycznie już się skończyło.

Zapasy zbóż z ubiegłorocznych zbiorów są wciąż duże, a to ostatnia chwila na dezynfekcję i remonty magazynów. Ale część producentów może jednak przetrzymać ziarno i zmieszać go z tym z tegorocznych zbiorów. Ceny zbóż są teraz bardzo niskie. Pszenica konsumpcyjna sprzedawana jest maksymalnie po 380 zł za tonę. 

POWIĄZANE

Pandemia zmienia proces zakupów. W ramach „Narodowych badań konsumpcji warzyw i ...

MiniKiwi to jeden z najbardziej odżywczych owoców. Zawiera ponad 20 różnych zwią...

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu KRIR z dnia 3 sierpnia 2020 r. dotyczące wyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę