Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Szybka odprawa owoców i warzyw

3 lipca 2003

Będzie sprawniej i to już od zaraz. Tak obiecali w środę 2 lipca celnicy, straż graniczna i inspekcja ochrony roślin. A chodzi o odprawę owoców i warzyw. Wspólna praca, wymiana informacji i doświadczeń, to pozwoli szybciej i nadal skutecznie kontrolować nieuczciwych importerów.

Przejście graniczne w Kołbaskowie. Dziennie kilkanaście ciężarówek wwozi tędy do kraju owoce i warzywa. Każdy towar jest szczegółowo kontrolowany. Najpierw - odprawa graniczna. Potem formalności celne i... Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin. Zanim importerzy pojadą dalej, muszą swoje odczekać. Najdłużej trwa kontrola Inspekcji Ochrony Roślin. Specjaliści muszą bardzo dokładnie sprawdzić towar, żeby do Polski nie wwożono zepsutej żywności.

Teraz ma być lepiej. Inspektorzy, co prawda, nadal będą szczegółowo sprawdzać towar, ale będą też współpracować z celnikami i strażą graniczną. Dzięki temu odprawa owoców i warzyw ma być na zachodniopomorskich przejściach granicznych - szybsza. Tak przynajmniej zadeklarowano. Dyrektor Izby Celnej i komendant Straży Granicznej oraz Inspektor Ochrony Roślin podpisali porozumienie w tej sprawie.

Za trzy tygodnie do Szczecina przyjedzie unijny komisarz by sprawdzić, jak przebiegają wspólne działania w praktyce.


POWIĄZANE

Analiza cen zbóż (w szczególności pszenicy) na Ukrainie i w Polsce pozwala stwie...

Na początku września odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę