aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Umowy na przetwórstwo owoców miękkich trzeba dostarczyć do 31 lipca br.

23 lipca 2008
ARiMR przypomina rolnikom, którzy ubiegają się o "przejściową" płatność do owoców miękkich, iż do 31 lipca 2008 r. powinni dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR kopię „umowy o przetwórstwo”. Jeśli rolnik jest członkiem uznanej organizacji producentów owoców i warzyw lub wstępnie uznanej grupy producentów owoców i warzyw, przetwarzającej maliny i truskawki, powinien dostarczyć do biura powiatowego dokument zatytułowany „Zobowiązanie do dostarczenia.”.
Umowa na przetwórstwo musi być zawarta między:
a.rolnikiem, a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
b.reprezentującą rolnika uznaną organizacją producentów owoców i warzyw bądź wstępnie uznaną grupą producentów owoców i warzyw, a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
c.zatwierdzonego przez ARiMR skupującego owoce miękkie, który reprezentuje rolnika, a zatwierdzonym przetwórcą owoców miękkich.
Umowa lub „Zobowiązanie do dostarczenia” musi zawierać, co najmniej następujące informacje: nazwiska i adresy stron umowy, dane rolników, odpowiednie gatunki (maliny lub truskawki) oraz powierzchnie zajęte pod każdą z tych roślin, numer identyfikacyjny rolnika ubiegającego się o przyznanie przejściowych płatności z tytułu owoców miękkich (nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności).
Jeśli złożona w biurze powiatowym umowa lub „zobowiązanie do dostarczenia” nie będą zawierały wymaganych informacji, brakujące dane mogą być przez rolnika uzupełnione tylko do 31 lipca 2008 roku.


POWIĄZANE

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę