aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Uwaga - plantatorzy roślin energetycznych

16 kwietnia 2007
 Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 12 kwietnia 2007 roku na stronie internetowej agencji została zamieszczona lista zatwierdzonych podmiotów skupujących i zatwierdzonych pierwszych jednostek przetwórczych, z którymi do 15 maja 2007 roku producenci rolni muszą podpisać umowy na dostawę roślin energetycznych, aby otrzymać dopłatę z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Lista zostanie również opublikowana w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:
http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=40&id1=16&idpage=1.
Do Agencji Rynku Rolnego wpłynęło około 450 wniosków. Do dnia opublikowania zatwierdzonych zostało 288 wnioskodawców – 143 podmioty skupujące oraz 145 pierwszych jednostek przetwórczych.
Lista zatwierdzonych podmiotów skupujących i pierwszych jednostek przetwórczych będzie aktualizowana. Dopisani zostaną przedsiębiorcy, którzy otrzymają zatwierdzenie po opublikowaniu listy.
Zatwierdzeni przedsiębiorcy są zobowiązani do informowania dyrektora Oddziału Terenowego ARR o każdej zmianie danych zawartych we wniosku o dokonanie zatwierdzenia – w terminie 14 dni od dnia zmiany – pod rygorem jego cofnięcia.
Dyrektor OT ARR będzie mógł cofnąć zatwierdzenie w przypadku:

    *      rażącego naruszenia lub uporczywego naruszania warunków zapewniających spełnienie kryteriów zatwierdzenia,
    *      nieprzekazywania w terminie informacji o zmianie danych zawartych we wniosku o dokonanie zatwierdzenia.

Wniosek o ponowne zatwierdzenie będzie można złożyć nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu zatwierdzenia stała się ostateczna.
Agencja Rynku Rolnego będzie nadzorowała proces przetwarzania roślin energetycznych (surowców) na końcowe produkty energetyczne.
Telefoniczny Punkt Informacyjny ARR udziela informacji pod numerem (022) 661-72-72 – wszystkim przedsiębiorcom zainteresowanym warunkami zatwierdzenia jako podmiot skupujący lub pierwsza jednostka przetwórcza. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Konsultantom TPI można również zadawać pytania dotyczące mechanizmów WPR administrowanych przez ARR drogą elektroniczną, korespondencję należy kierować pod adres e-mail: tpi@arr.gov.pl.
Pełną listę zatwierdzonych jednostek można znaleźć TUTAJ - plik .pdf

POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę