informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W łódzkim , lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim

4 stycznia 2008
Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa  w Skierniewicach  organizuje w od stycznia do kwietnia 2008 roku  w łódzkim , mazowieckim , lubelskim i świętokrzyskim w zakresie integrowanej produkcji   owoców i warzyw dwudniowe, bezpłatne szkolenia dla rolników. Szkolenia te  są finansowane w 80% przez Unię Europejską  i w 20 % przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
-  Instytut opracował 10 metodyk dla: jabłoni, gruszy, wiśni, śliw, moreli i brzoskwiń, porzeczek, truskawek, agrestu, malin, borówki wysokiej, a w najbliższym czasie zatwierdzona zostanie również metodyka dla czereśni. System Integrowanej Produkcji jest proekologicznym kierunkiem nowoczesnej produkcji owoców i warzyw, powszechnie stosowanym w krajach „starej” Unii Europejskiej, w której zdecydowana większość rolników legitymuje się certyfikatami tej produkcji. Aby sprostać konkurencji, polscy producenci będą musieli również posiadać dokumenty świadczące o wysokiej jakości naszych owoców i warzyw. Odbycie szkolenia to nie tylko podstawowy warunek uzyskania Certyfikatu Integrowanej Produkcji, ale też możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami upraw sadowniczych. Wykłady prowadzić będą pracownicy instytutu, najlepsi specjaliści w tej dziedzinie w kraju – mówi Jerzy Machecki, kierownik Projektu Szkoleń Integrowanej Produkcji.
                                                         

POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę