informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W łódzkim , lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim

4 stycznia 2008
Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa  w Skierniewicach  organizuje w od stycznia do kwietnia 2008 roku  w łódzkim , mazowieckim , lubelskim i świętokrzyskim w zakresie integrowanej produkcji   owoców i warzyw dwudniowe, bezpłatne szkolenia dla rolników. Szkolenia te  są finansowane w 80% przez Unię Europejską  i w 20 % przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
-  Instytut opracował 10 metodyk dla: jabłoni, gruszy, wiśni, śliw, moreli i brzoskwiń, porzeczek, truskawek, agrestu, malin, borówki wysokiej, a w najbliższym czasie zatwierdzona zostanie również metodyka dla czereśni. System Integrowanej Produkcji jest proekologicznym kierunkiem nowoczesnej produkcji owoców i warzyw, powszechnie stosowanym w krajach „starej” Unii Europejskiej, w której zdecydowana większość rolników legitymuje się certyfikatami tej produkcji. Aby sprostać konkurencji, polscy producenci będą musieli również posiadać dokumenty świadczące o wysokiej jakości naszych owoców i warzyw. Odbycie szkolenia to nie tylko podstawowy warunek uzyskania Certyfikatu Integrowanej Produkcji, ale też możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami upraw sadowniczych. Wykłady prowadzić będą pracownicy instytutu, najlepsi specjaliści w tej dziedzinie w kraju – mówi Jerzy Machecki, kierownik Projektu Szkoleń Integrowanej Produkcji.
                                                         

POWIĄZANE

Carrefour Polska kontynuuje rozwój nowego modelu współpracy z polskimi producent...

W związku ze stanowiskiem Lubelskiej Izby Rolniczej dotyczącym podjęcia działań ...

W tym roku aura była sprzyjająca dla producentów buraków cukrowych. Prawie w cał...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę