aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

W Sejmie znowu o cukrze.

22 września 2003

W  głosowaniu posłowie przyjęli informację rządu o sytuacji w Krajowej Spółce Cukrowej. Ale to i tak niczego nie zmieni. Kondycja Krajowego Holdingu jest zła. Brakuje pieniędzy, a cukrowni, które prowadzą kampanię tylko przez 35 dni nie da się uratować przyznaje minister skarbu państwa. Dyskusje o Polskim Cukrze trwają od lat i od lat wyglądają tak samo.

Teraz kontrowersje wzbudził wybór nowego prezesa Polskiego Cukru. Wybór, który trwał dwa miesiące. Spotkałem się z poglądem, że wybrano nie prezesa koncernu, tylko tak naprawdę likwidatora, czy wręcz syndyka masy upadłościowej – mówi poseł PiS Tadeusz Cymański. Nowy prezes Polskiego Cukru nie wszystkim się podoba. Krzysztof Kowa bo o nim mowa, był bankowcem, ale nigdy cukrownikiem. Dlatego poseł Janowski uważa, że jest to wybór polityczny i w tej sprawie złożył w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez trzech członków rady nadzorczej i ministra skarbu państwa. 
 
Minister skarbu Piotr Czyżewski broni swojej spółki, a sekretarz rady nadzorczej nie chce komentować zarzutów Janowskiego. Górę nad polityką i tak weźmie ekonomia. Kampania tuż, tuż, a banki oczekują, że skarb państwa poręczy zaciągane przez polskie cukrownie kredyty. W grę wchodzi 750 mln zł, inaczej rolnicy nie dostaną pieniędzy na czas.


POWIĄZANE

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę