Wapnowanie w łódzkim

28 stycznia 2008
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi realizuje obecnie „Program  rekultywacji gleb zakwaszonych poprzez wprowadzenie do nich wapna pochodzącego z przerobu kopalni naturalnych”.
 Aktualnie zawarto już 1350 umów z rolnikami . Jak udało się nam dowiedzieć średnia szacunkowa kwota dotacji dla rolnika wynosi 408, 12 zł.
 Dotacja  udzielana  jest w wysokości 40% poniesionych kosztów netto zakupu wapna nawozowego, nie więcej niż 800 zł na 1 producenta rolnego, z przeznaczeniem do stosowania na użytkach rolnych. Jak informuje Andrzej Górczyński , prezes IRWŁ dotacja jest  udzielona do takiej ilości wapna nawozowego, która nie przekroczy zaleceń czystego składnika CaO (CaO+MgO), określonych przez Stację Chemiczno-Rolniczą dla przebadanego areału użytków rolnych w danym gospodarstwie. Program rekultywacji gleb zakwaszonych prowadzony  jest przez IRWŁ  od 29 sierpnia 2007 do 30 kwietnia 2008  roku. Izba Rolnicza z Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska  w Łodzi otrzymała na ten cel  około 1 miliona złotych
 Samorząd rolniczy w łódzkim przygotowuje obecnie nowy wniosek na realizacje wapnowania również w latach 2008/2009.


POWIĄZANE

Pierwsza transza wypłaty za skup jabłek przez firmę Eskimos wczoraj została prze...

Wypłaty pomocy suszowej wstrzymane do stycznia br., ze wglądu na wyczerpanie się...

5. grudnia obchodzimy Światowy Dzień Gleby. "To ważna inicjatywa, która ma zwróc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę