informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wapnowanie w łódzkim

28 stycznia 2008
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi realizuje obecnie „Program  rekultywacji gleb zakwaszonych poprzez wprowadzenie do nich wapna pochodzącego z przerobu kopalni naturalnych”.
 Aktualnie zawarto już 1350 umów z rolnikami . Jak udało się nam dowiedzieć średnia szacunkowa kwota dotacji dla rolnika wynosi 408, 12 zł.
 Dotacja  udzielana  jest w wysokości 40% poniesionych kosztów netto zakupu wapna nawozowego, nie więcej niż 800 zł na 1 producenta rolnego, z przeznaczeniem do stosowania na użytkach rolnych. Jak informuje Andrzej Górczyński , prezes IRWŁ dotacja jest  udzielona do takiej ilości wapna nawozowego, która nie przekroczy zaleceń czystego składnika CaO (CaO+MgO), określonych przez Stację Chemiczno-Rolniczą dla przebadanego areału użytków rolnych w danym gospodarstwie. Program rekultywacji gleb zakwaszonych prowadzony  jest przez IRWŁ  od 29 sierpnia 2007 do 30 kwietnia 2008  roku. Izba Rolnicza z Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska  w Łodzi otrzymała na ten cel  około 1 miliona złotych
 Samorząd rolniczy w łódzkim przygotowuje obecnie nowy wniosek na realizacje wapnowania również w latach 2008/2009.


POWIĄZANE

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę