Wiosenne miodobranie

28 maja 2004

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, 30 maja, warto wybrać się do Zakliczyna, by zdegustować pierwszego tegorocznego miodu kwiatowego. Warto wziąć udział w drugiej już edycji Zakliczyńskiego Święta Pierwszego Miodobrania.

Organizatorzy (Koło Pszczelarzy Zakliczyn przy Zrzeszeniu Pszczelarzy "Apipol-Kraków", wójt gminy, Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn) zapraszają na zakliczyński rynek o godz. 14. O tej godzinie przewidziano otwarcie wystawy i sprzedaż produktów pszczelich, potrwa ona do godz. 18.

Oficjalne zaś otwarcie Święta Pierwszego Miodobrania nastąpi o godz. 15.30 na miejscowym stadionie LKS Dunajec. Poprzedzi go szkolenie dla pszczelarzy, a planowane tematy to: Wyniki leczenia nosemozy pszczół w 10 pasiekach przy zastosowaniu bylicy piołunu i Wiosenna Gospodarka Pasieczna w oparciu o karmę pyłkową nowej generacji.

Zainteresowani mogą wziąć udział w wyjeździe do pasieki prowadzonej w systemie "Apipol", a dla wszyskich przygotowano o godz. 17 piknik pszczelarski. W części rozrywkowej wystąpi zespół "Ballada".


POWIĄZANE

W Polsce do 20 maja nie wystąpiła susza rolnicza - poinformował w czwartkowym ko...

Zadaniem mieszanek roślin poplonowych jest poprawa żyzności gleby oraz poszerzen...

Spożycie soków w Polsce wzrasta z każdym rokiem, jednak wciąż jest ono niższe w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę