informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wspólnymi siłami

14 lipca 2005

Opolskie Rolnicze Spółdzielnie produkcyjne należą do najliczniejszych w kraju. W ostatnim czasie zaczęły się łączyć. Przed paroma dniami 11 spółdzielni z okolic Nysy utworzyło grupę producentów nasion oleistych.

Na Opolszczyźnie są 102 Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne. Stanowi to kilkanaście procent ogółu RSP w kraju. Gospodarują na 52 tysiącach hektarów użytków rolnych. Mimo tego, że osiągają jedne z najlepszych wyników w kraju, ich kondycja ekonomiczna nie jest dobra. Ceny płodów rolnych są niskie, a koszty produkcji wciąż rosną. W dodatku wiele dopłat zostało zniesionych.

Jedyne, co pozostaje spółdzielcom w tej sytuacji, to łączenie się z innymi podmiotami działającymi w rolnictwie. Niektóre spółdzielnie już od kilku lat działają razem.

Grupa ta została właśnie oficjalnie wpisana do ewidencji producentów w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu i liczy na dofinansowanie ze środków unijnych.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę