informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wysyp krajowych szparagów

17 maja 2005

Na rynkach hurtowych wysyp krajowych szparagów. W ubiegłym tygodniu kosztowały średnio 14 zł za kilogram. Dziś w Poznaniu można już je kupić po 6-8 zł za pierwszą klasę.

W podwarszawskich Broniszach są droższe. Popyt na ten towar jest bardzo duży. Większość szparagów sprzedaje się w nocy i wczesnym rankiem. Potem nie ma już w czym wybierać- mówią pracownicy rynków hurtowych.

Od kilku dni można znaleźć w ofercie Bronisz krajowe truskawki, dosyć tanie jak na tę porę roku. Kilogram kosztuje od 8-10 zł. Klienci czekają na polskie ziemniaki. Dziś pierwszy dostawca w Broniszach wystawił ten towar po 15 zł za kilogram. I większość sprzedał. Na razie można dużo tańsze są ziemniaki z Maroka, Grecji i Włoch.

Bardzo dużo w ostatnich dniach pojawiło się na rynkach hurtowych krajowej młodej włoszczyzny, białej kapusty, kalafiorów i brokułów. Z dnia na dzień podaż rośnie, a ceny warzyw spadają. Dziś kalafiory kosztują od 3-4 zł za sztukę.


POWIĄZANE

Südzucker Polska S.A. został uhonorowany przez Komisję Certyfikacyjną NSZZ Solid...

W ciągu ostatnich 30 lat w Europie 64 proc. strat było bezpośrednio związanych z...

Mimo, że od konferencji poświęconej suszy minął już miesiąc, w środowisku rolnic...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę