a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Z myślą o konkurencyjności

16 marca 2006

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają intensywne prace związane z  udrożnieniem eksportu polskich produktów zbożowych poza granice Unii Europejskiej.

- Obecnie mamy problem z przetargami z magazynów  interwencyjnych. Zabiegamy  też o uwzględnienie droższego transportu zbóż z Polski, które wynika z położenia naszego kraju w stosunku do rynków, na które mamy eksportować zboże. Jeśli chodzi o liberalizacje handlu w ramach WTO to musza być  przyjęte takie rozwiązania które będą ochronne dla naszego rynku – mówi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Krzysztof Jurgiel

Produkcja zbóż wraz z kukurydzą w 2005 r. w Polsce wg. GUS wyniosła 26,9 mln ton. - Okazuje się, że w Polsce szacunek zbiorów (prognozy) sukcesywnie rósł w górę pomimo panującej niemal w całej Polsce suszy. Obroniły się tylko regiony o najlepszych glebach Zakładając stałe w miarę spożycie zbóż w kraju na poziomie powyżej 27 mln. ton w tym  eksport ponad 1 mln ton bilans potrzeb będzie wyższy od produkcji w 2005 roku o ponad 1 mln ton – informuje Zbigniew Kaszuba , prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż.


POWIĄZANE

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych oficjalnie przystąpił do Polskiej Ko...

Różnice w wynagrodzeniach, nieodpłatna praca opiekuńcza, problemyz awansami i ra...

Firma Energy Solution Sp. z o.o., zajmująca się działalnością doradczą dla odbio...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę