aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zasady sprzedaży przez ARR zbóż z dopłatami

30 grudnia 2002

W celu ujednolicenia zasad udzielania dopłat wyrównawczych określonych Uchwałą Nr 125/2002 Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2002 roku oraz obiektywizacji cen sprzedaży zbóż przez przedsiębiorców, Agencja Rynku Rolnego uprzejmie zawiadamia, że warunkiem uzyskania dopłat wyrównawczych do sprzedanych zbóż, od dnia 1 stycznia do 30 czerwca 2003 roku, będzie sprzedaż zbóż na krajowej giełdzie towarowej, która:

1. Upubliczni zlecenie sprzedaży zboża złożone przez przedsiębiorcę z 5-dniowym wyprzedzeniem i dokona sprzedaży w ramach publicznego postępowania ofertowego w formie przetargu opartego o licytacji w górę.

2. Zabezpieczy zlecenie sprzedaży poprzez wpłatę przez przedsiębiorcę wadium w kwocie stanowiącej nie mniej niż 2% wartości oferty w cenie wywoławczej (netto).

3. Umożliwi bieżące monitorowanie przebiegu sesji przez upełnomocnionego przedstawiciela ARR.

4. Zapewni, w systemie przetargowym, ogólnopolski i równy dostęp uczestników rynku.

5. Przyjmie zlecenie od przedsiębiorcy, który określi pierwszą cenę wywoławczą na poziomie ceny interwencyjnej z 2002 r. tj. na pszenicę 440 zł/t (netto) i żyto 325 zł/t (netto) a następne obniżenie ceny nie będzie większe niż 5% poprzedniej ceny wywoławczej ustalonej nowym zleceniem sprzedaży na 5 dni giełdowych przed datą sesji przetargowej.

6. Rozliczy finansowo transakcję przez izbę rozliczeniową giełdy towarowej w ciągu 14 dni, a w rozliczeniach nie będą dokonywane potrącenie wierzytelności z wyjątkiem potwierdzonych prawomocnym wyrokiem sądu.

7. Na 3 dni giełdowe przed datą sesji przetargowej, przekaże ARR informacje dotyczące przedsiębiorcy, proponowanej ceny wywoławczej, ilości wystawianego zboża do sprzedaży.

Powyższe warunki dotyczą przedsiębiorców, którzy dokonali skupu pszenicy i żyta ze zbiorów 2002 roku na podstawie umów zawartych z Agencją Rynku Rolnego i chcą skorzystać z dopłat wyrównawczych.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę