Zboża będą drożeć

9 sierpnia 2005

Maklerzy są przekonani, że ceny zbóż będą szły w górę. Susza spowodowała zmniejszenie zbiorów, pogoda utrudnia żniwa. - W zeszłym tygodniu rolnicy zgłaszalipszenżyto po 280 zł za t, w tym chcą już 330 zł za t - mówi Andrzej Dębowski z giełdy Rol-Petrol w Łodzi.

Pszenica paszowa oferowana jest po 330 - 340 zł za t, w początkach sierpnia kosztowała 310 - 320 zł za t, ceny jęczmienia wzrosły z 290 - 300 do 300 - 310 zł za t.

Na razie zainteresowanie nowym zbożem jest niewielkie. Poszukiwana jest natomiast ubiegłoroczna pszenica, ale trafia jej ostatnio na giełdy niewiele. Być może rolnicy wstrzymują dostawy, czekając na wzrost cen.

Podrożała kukurydza, której sporo ostatnio wyeksportowano. Obecnie najtańsza (380 - 400 zł za t) dostępna jest w południowo-wschodnich rejonach kraju. Odbiorcy szukają ofert poniżej 400 zł za t.

Pojawiło się w handlu sporo tegorocznej śruty rzepakowej. Jej cena (430 zł za t z dostawą) jest na razie mało zachęcająca. Potaniała śruta sojowa, która w tym tygodniu wystawiana jest na giełdach po 910 zł za t.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

CO W INTERNECIE PISZCZY?…. CZYLI SPRZEDAŻ MATERIAŁU SIEWNEGO W Internecie W złot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę