Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Zboża przez Internet – ostrożnie

9 sierpnia 2007
Od 2 tygodni rolnicy mają możliwość sprzedaży zboża przez Internet. Na Warszawskiej Giełdzie Towarowej do tej pory pojawiło się 36 ofert kupna. Zawarło tylko 6 transakcji.

Mechanizm polega na umieszczaniu w sieci ofert kupna. Z drugiej strony, swoją cenę jak i ilość wystawianego zboża proponują rolnicy. Platforma giełdy umożliwia prowadzenie negocjacji i w rezultacie sprzedaży. Nowatorski sposób handlu to szansa na przejrzysty system ustalania cen. Choć rolnicy podchodzą do niego ostrożnie.

Michał Jerzak prezes Warszawskiej Giełdy Towarowej: - Ta bariera psychologiczna jest jeszcze spora wśród rolników, bo częściej wchodzą i przeglądają jakie są ceny, niż zawierają transakcje handlowe.

Do tej pory przeszkolono około 150 osób. To jedyny warunek uczestnictwa w przetargach. Ten jak na razie pilotażowy program skupu zbóż w Internecie powstał z inicjatywy związków branżowych producentów zbóż i rzepaku. Koszty uczestnictwa w transakcjach są niewielkie. Za każde tysiąc złotych otrzymanych za zboże rolnik zapłaci tylko 3 złote prowizji.


POWIĄZANE

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 30.07.2020, tegoroczne zbiory owoców wynios...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 27.09.2020 światowa prod...

Święto Śliwki jest to jarmark produktów regionalnych, którego nadrzędnym celem j...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę