informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zbożowe wieści

17 kwietnia 2007
Jak poinformowała nas Krajowa Federacja Producentów Zbóż na pierwszym po świątecznej przerwie przetargu na rynku zbóż nie doszło do znaczącej zmiany tendencji. Malejąca podaż zbóż z ubiegłorocznych zbiorów wpływa na ożywienie cen na unijnych rynkach, jednak pojawiające się coraz częściej prognozy tegorocznej, zdecydowanie wyższej produkcji hamują jakąkolwiek, bardziej zdecydowaną zwyżkę cen.

- Podczas omawianego przetargu z dnia 12 kwietnia br. Komitet Zarządzający ds. Rynku Zbóż zezwolił na sprzedaż z zapasów na rynki unijne: w wypadku pszenicy 58 748 ton z Niemiec po cenie minimalnej 142,50 euro/tonę, 1 896 ton z Węgier po 135,19 euro oraz 156 905 ton ze Szwecji po 132 euro. W wypadku jęczmienia: 800 ton z Niemiec (133,61 euro) oraz 135 ton z Węgier po 136,10 euro. Sprzedano także 40 772 tony kukurydzy z Węgier (115,11 euro) oraz 1 300 ton niemieckiego żyta po 142,15 euro – mówi Julita Dziendziel, dyrektor Biura Krajowej Federacji Producentów Zbóż.

 

POWIĄZANE

Carrefour Polska kontynuuje rozwój nowego modelu współpracy z polskimi producent...

W związku ze stanowiskiem Lubelskiej Izby Rolniczej dotyczącym podjęcia działań ...

W tym roku aura była sprzyjająca dla producentów buraków cukrowych. Prawie w cał...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę