informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Żnin na ulicach!

25 czerwca 2004

Gorąco zapowiada się dzisiejszy piątek w Żninie. Przez ulicę stolicy Pałuk przejdzie pochód mieszkańców regionu niezadowolonych z obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej. Do protestujących cukrowników przyłączyli się już związkowcy z innych, działających w Żninie i okolicach firm, zakładów i instytucji.

Oprócz cukrowników swój udział w manifestacji potwierdzili już związkowcy ze szpitala powiatowego, Zakładu Energetyki Cieplnej i PKS. Poparcie wyrażą również członkowie Pałuckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, którzy oflagują swe punkty handlowe i zakłady. Część z nich zamknie również sklepy.

Uczestnicy manifestanci zaczną gromadzić się na rynku już około godz. 11.30, całość rozpocznie się zaś w południe. Z rynku pochód związkowców z transparentami ruszy ulicami miasta do Urzędu Miejskiego oraz starostwa powiatowego. Tam zostaną wręczone petycje.

Podany powyżej program to tylko rama. Niewykluczone, że dojdą również nowe, dziś jeszcze nieznane elementy protestu.
- Liczymy, że dołączą do nas również rolnicy, plantatorzy buraka cukrowego - mówi Marek Wojciechowski, lider Związku Zawodowego Cukrowników. - Chcemy pokazać, że niezadowolonych jest wielu. Może to skłoni nasze władze do energiczniejszych działań, które pozwoliłyby wyjaśnić wiele nurtujących społeczeństwo Pałuk spraw?

ŻĄDAMY!
Starosta Zbigniew Jaszczuk oraz Jarosław Jaworski p.o. burmistrza Żnina otrzymają dziś od protestujących petycję następującej treści...
My niżej podpisani wzywamy do podjęcia wszelkich dostępnych na ich szczeblu kompetencji działań zmierzających do: Powstrzymania likwidacji cukrowni Żnin; utrzymania szpitala w Żninie; zatrzymania wzrostu bezrobocia w Żninie; promowania właścicieli małych zakładów, sklepów, punktów usługowych dających zdecydowaną liczbę miejsc pracy w regionie; opracowanie spójnego planu rozwoju całego regionu pozwalającego na wyjście z obecnej zapaści społeczno-gospodarczej.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę