Związek Plantatorów Tytoniu protestuje

16 kwietnia 2007
Na wniosek plantatorów tytoniu Związek Plantatorów Tytoniu  z siedzibą w Krasnystawie powołał Komitet Protestacyjny , który podejmie wszelkie przewidziane prawem działania w celu obrony interesów swoich członków.

Związek Plantatorów Tytoniu podejmuje działania protestacyjne wynikające  z ustawy o społeczno – zawodowych organizacjach rolników skierowane przeciwko narzucaniu polskim plantatorom tytoniu krzywdzących , bezprawnych rozwiązań systemowych polegających na zmianie systemu dopłat do produkcji surowca tytoniowego.

-W sprawie tej pismami z dn. 04.01.2007 i 19.02.2007 roku  występowaliśmy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wskazując , że postępowanie organów Unii Europejskiej jest bezprawne. Na nasze wystąpienie otrzymaliśmy wyłącznie odpis notatki dotyczącej spotkania w Komisji Europejskiej w dniu 15 maja bieżącego roku w sprawie utrzymania dotychczasowego modelu płatności bezpośredniej dla tytoniu. Świadczy to , że władze państwa nie bronią skutecznie interesów plantatorów nie podejmując w tym zakresie skutecznej interwencji – mówi Maria Bubiłek, prezes zarządu Związku Plantatorów Tytoniu.


POWIĄZANE

Pierwsza transza wypłaty za skup jabłek przez firmę Eskimos wczoraj została prze...

Wypłaty pomocy suszowej wstrzymane do stycznia br., ze wglądu na wyczerpanie się...

5. grudnia obchodzimy Światowy Dzień Gleby. "To ważna inicjatywa, która ma zwróc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę