informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Związek Plantatorów Tytoniu protestuje

16 kwietnia 2007
Na wniosek plantatorów tytoniu Związek Plantatorów Tytoniu  z siedzibą w Krasnystawie powołał Komitet Protestacyjny , który podejmie wszelkie przewidziane prawem działania w celu obrony interesów swoich członków.

Związek Plantatorów Tytoniu podejmuje działania protestacyjne wynikające  z ustawy o społeczno – zawodowych organizacjach rolników skierowane przeciwko narzucaniu polskim plantatorom tytoniu krzywdzących , bezprawnych rozwiązań systemowych polegających na zmianie systemu dopłat do produkcji surowca tytoniowego.

-W sprawie tej pismami z dn. 04.01.2007 i 19.02.2007 roku  występowaliśmy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wskazując , że postępowanie organów Unii Europejskiej jest bezprawne. Na nasze wystąpienie otrzymaliśmy wyłącznie odpis notatki dotyczącej spotkania w Komisji Europejskiej w dniu 15 maja bieżącego roku w sprawie utrzymania dotychczasowego modelu płatności bezpośredniej dla tytoniu. Świadczy to , że władze państwa nie bronią skutecznie interesów plantatorów nie podejmując w tym zakresie skutecznej interwencji – mówi Maria Bubiłek, prezes zarządu Związku Plantatorów Tytoniu.


POWIĄZANE

Südzucker Polska S.A. został uhonorowany przez Komisję Certyfikacyjną NSZZ Solid...

W ciągu ostatnich 30 lat w Europie 64 proc. strat było bezpośrednio związanych z...

Mimo, że od konferencji poświęconej suszy minął już miesiąc, w środowisku rolnic...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę