Związek Producentów Czosnku

7 maja 2007
W Małopolsce być może już wkrótce powstanie Związek Producentów Czosnku. Z inicjatywy  krakowskiej rady powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej odbyło się w Słomnikach   już pierwsze spotkanie rolników zainteresowanych powstaniem tego typu organizacji .W spotkaniu uczestniczyli również  przedstawiciele firmy "Polan" oraz lokalnych władz samorządowych. Ponadto szkolenie na temat technologii uprawy i ochrony roślin przeprowadzili pracownicy Akademii Rolniczej w Krakowie.

Jak udało się nam dowiedzieć spotkanie było owocne bowiem jego uczestnikom udało się już  opracować  statut Związku Producentów Czosnku oraz podjąć inne kroki związane z procesem formalnej rejestracji.
Planowane jest także 29 lipca bieżącego roku  zorganizowanie Dnia Czosnku.

- Cieszę się, że wokół czosnku jest coraz większe zainteresowanie. Jest to uprawa specyficzna i charakterystyczna dla naszego regionu. Ważne jest to, by wykorzystać szansę dla promocji samego produktu i naszych gmin. Widzę ewolucję naszych działań. Zanika konkurencja, a na jej miejsce pojawia się współpraca i wymiana doświadczeń, by ostatecznie osiągnąć wspólnie jak najlepsze wyniki finansowe- mówi  burmistrz Paweł Kafel burmistrz Słomnik.
POWIĄZANE

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...

Innowacyjny i stworzony w duchu zasad zrównoważonego rolnictwa środek ochrony ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę