Darowanie zwierząt - pomoc dla małych gospodarstw

7 czerwca 2004

Na obrzeżu wielkich programów pomocy dla rolnictwa działa Heifer Project International, /HPI/, pozarządowa organizacja charytatywna, która korzystając głównie z darowizn i dotacji osób prywatnych pomaga właścicielom małych gospodarstw rodzinnych przezwyciężać negatywne skutki transformacji społeczno-ekonomicznej.

Powstała w 1944 roku w USA, obecnie ma przedstawicielstwa w 35 krajach. Od roku 1992 roku HPI działa w Europie Środkowej i Wschodniej, również w Polsce. Dotychczas HPI zrealizowała u nas ponad dwadzieścia wieloletnich projektów pomocy, realizacja których kosztowała 1,8 mln USD. Z pomocy skorzystało ponad siedem tysięcy rodzin.

Realizowane przez HPI projekty obejmują całą Polskę. W Ryglicach koło Tuchowa w województwie małopolskim "w obróbce" jest projekt rozwoju hodowli świń rasy białej zwisłouchej. W ramach pomocy 40 rolniczych rodzin otrzymało 120 loch. W gminie Żegocina sukcesem zakończył się projekt podtrzymania bydła rasy czerwonej. Z kolei w gminie Międzylesie położonej w południowej części Kotliny Kłodzkiej zdecydowano się na hodowlę mleczno-mięsnego bydła rasy simentalskiej.


POWIĄZANE

Budowa ogrodzenia wzdłuż granicy Polski z Białorusią i Ukrainą, które uniemożliw...

Do połowy marca do Sejmu powinien trafić projekt specustawy ws. budowy płotu wzd...

Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w grudniu 2017 r. wyniosło 11,9 ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę