informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

ROŚNIE ŚWIATOWY EKSPORT OMP

20 stycznia 2016
ROŚNIE ŚWIATOWY EKSPORT OMP

Według  szacunków  analityków  FAO wolumen  światowego  handlu  odtłuszczonym  mlekiem  w proszku  wzrośnie w 2015 roku  o 5,1%  i przekroczy poziom  2,2 mln  ton.  OMP  jest  kluczowym przetworem mlecznym w przetwórstwie mleka w wielu krajach i w formie półproduktu do dalszego przetworzenia jest najbardziej rozpowszechnione.

Głównymi rynkami  zbytu dla OMP są Chiny, Meksyk, Indonezja, Malezja, Algieria, Filipiny i Wietnam, a także Egipt, Tajlandia, Arabia Saudyjska i  Singapur.  W  2015 roku Chiny pozostaną głównym rynkiem dla OMP (ok. 15%  udziału w skali globalnej), zwiększał będzie się import do Indonezji, Malezji  i na  Filipiny. 

Natomiast  oczekiwany jest  spadek  eksportu  OMP  do Rosji i Japonii, a w Meksyku będzie stabilnie.  85%  OMP  w  handlu międzynarodowym pochodzi z USA, Unii Europejskiej, Nowej Zelandii i Australii.

Oczekiwana jest zwyżka eksportu z wszystkich tych kierunków z wyjątkiem USA, a najbardziej dynamiczne zwyżki będą dotyczyły UE i Australii.

W krajach Unii Europejskiej rosyjskie embargo na sery, których 30% wywozu kierowane było wcześniej na rynek Rosji sprawia, że większe ilości mleka są kierowane do produkcji OMP i masła, a w konsekwencji nadwyżki produkcji przyczyniają się do wzrostu eksportu tych artykułów.

FAMMU/FAPA na podstawie FAO


POWIĄZANE

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...

Unijny projekt SMARTCHAIN, który można śledzić na http://www.smartchain-h2020.eu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę