A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Spot MRiRW: polska wieś może być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce

20 sierpnia 2018
Spot MRiRW: polska wieś może być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce
screen z MRiRW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało spot "#PlanDlaWsi - Ochrona, Wsparcie, Rozwój" promujący propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości dla rozwoju rolnictwa. "Polskie rolnictwo, polska wieś mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce" - czytamy w opisie filmu.

W spocie przedstawiono obrazy charakterystyczne dla polskiej wsi, m.in. pola uprawne, hodowle zwierząt i krajobrazy górskie, na tle których pokazano poszczególne propozycje rządu.

Ministerstwo zaproponowało wprowadzenie większych dopłat do paliwa rolniczego oraz utworzenie holdingu spożywczego, co umocniłoby pozycję rolnika na rynku żywności. Zapewniło też, że zadba o zastąpienie zagranicznych komponentów w paszach polskimi, a także wesprze rolnictwo na terenach górskich.

Zaprezentowany program przewiduje również przeznaczenie zdrowej trzody chlewnej z obszarów ASF na zwiększenie rezerw strategicznych oraz ułatwienie i zwiększenie sprzedaży detalicznej i bezpośredniej w rolnictwie.

Ponadto MRiRW zapowiedziało, że poprzez retencję i usprawnienie systemów melioracyjnych będzie efektywnie walczyć z suszą.

W opisie, którym opatrzono film promujący program PiS dla rozwoju wsi, podkreślono, że "polskie rolnictwo, polska wieś mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce".

(PAP)


POWIĄZANE

Pierwszy rok działań w ramach Akademii Agrihandler (Akademia Trawy) za nami. Głó...

Sławkowo, 24 maja 2023 roku – Bayer prezentuje nowości w ofercie rzepaku odmiany...

Mleko jest produktem wykorzystywanym w bardzo szerokim zakresie. Zapotrzebowanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę