informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

STYCZNIOWY STAN ZAPASÓW JABŁEK W UE

10 lutego 2016
STYCZNIOWY STAN ZAPASÓW JABŁEK W UE

Według  danych WAPA (Światowe Stowarzyszenie Producentów Jabłek i Gruszek), zapasy jabłek w unijnych magazynach na dzień 1 stycznia 2016 r. wynosiły ok. 4,39 mln ton i były o 1,8% niższe w porównaniu z rekordową ilością ze stycznia 2015 r. (4,47 mln ton).

W styczniu b.r. największe ilości jabłek przechowywano we Włoszech (1,31 mln ton) i w Polsce (1,3 mln ton). Polskie zapasy wzrosły w skali roku o 1,6%, a włoskie zmalały o 6,4%. Na wzrost zapasów w Polsce wpływ miały ubiegłoroczne dobre zbiory jabłek, spadek eksportu do Rosji z uwagi na embargo, a także mniejsza sprzedaż do przetwórstwa. Wzrost rezerw jabłek odnotowano w styczniu również m.in. we Francji (+11% do 536,3 tys. ton).

W skali roku zapasy jabłek znacznie obniżyły się natomiast w Niemczech (-8,3% do 339,7 tys. ton) i Hiszpanii (-11% do 176,9 tys. ton). Najwięcej w unijnych magazynach przechowywano jabłek odmiany Golden Delicious–1,2 mln ton (najwięcej–641 tys. ton we Włoszech), a także Idareda–377 tys. ton, Gali–309 tys. ton i Jonagolda –299 tys. ton.

W polskich magazynach dominował Idared–330 tys. ton, były to najwyższe zapasy tej odmiany w całej UE.

FAMMU/FAPA na podst. WAPA


POWIĄZANE

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 21.02.2019 światowa prod...

Zgodnie z prognozą USDA (U.S. Department of Agriculture) z 8 marca br. światowa ...

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało na swojej st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę