informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

UE: PSZENICA NADAL TANIEJE POD WPŁYWEM POGORSZENIA PERSPEKTYW EKSPORTU

8 lutego 2016
UE:  PSZENICA NADAL TANIEJE  POD  WPŁYWEM  POGORSZENIA  PERSPEKTYW  EKSPORTU

Na giełdzie Euronext w Paryżu pszenica w kontrakcie na marzec kontynuowała spadki i przez tydzień staniała o 3,5% do 158,8 Euro/t (przez 2 tyg.redukcja o 3,2%).

Notowania pszenicy znalazły się na poziomie najniższym od prawie 5 miesięcy na skutek umocnienia kursu Euro wobec dolara amerykańskiego (poziom najwyższy od 3 miesięcy), co pogarsza perspektywy eksportu przy obawach o duży poziom zapasów w UE pod koniec sezonu.

W bieżącym tygodniu Algieria zamówiła 840 tys. ton pszenicy, ale po bardzo niskiej cenie 178 USD/t. We wtorek egipski GASC anulował przetarg na pszenicę ze względu na obecność sporyszu we francuskiej pszenicy.

Później  handlowcy oczekiwali na ewentualną decyzję Egiptu (czołowy importer pszenicy), co do zaostrzenia fitosanitarnych zasad importu ze względu na chęć eliminacji tego typu zanieczyszczeń.

Spadkom cen pszenicy w UE nie pomogło bardzo małe umocnienie cen kontraktów terminowych na pszenicę w Chicago, za sprawą spowolnienia eksportu z USA.

FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł


POWIĄZANE

Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach wspólne s...

W 2018 roku światowy rynek proszku jajecznego osiągnął poziom 201 755 ton.  Skum...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę