informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

UE: RYNEK JABŁEK W WYBRANYCH KRAJACH

16 lutego 2016
UE: RYNEK JABŁEK W WYBRANYCH KRAJACH
zdj stockowe

W styczniu br. w Niemczech „upłynnianie” zapasów jabłek przebiegało w miarę dobrze. Jednak rynek był w dalszym ciągu pod presją zapasów, częściowo niskiej jakości, które powinny jak najszybciej trafić do sprzedaży. Tymczasem sprzedaż drobnych owoców o słabej jakości jest trudna. Na rynku jabłek deserowych dominują owoce z rodzimej produkcji. Oferta jest uzupełniana poprzez jabłka sprowadzane z Włoch i Hiszpanii.

W Hiszpanii w styczniu br. dało się zauważyć negatywny wpływ wysokich temperatur odnotowywanych w poprzednim miesiącu. Ceny jabłek odmiany Golden Delicious obniżyły się ze względu na presję podażową na rynku. Znaczne ilości drobnych owoców o niskiej jakości zwłaszcza odmian Golden i Granny zostały skierowane do przetwórstwa. Ceny pozostałych odmian kształtowały się natomiast na stabilnym poziomie.

We Włoszech oferta jabłek czerwonych i dwukolorowych sprowadzanych z Polski jest wyższa niż rok wcześniej. Dobrze sprzedają się jabłka odmiany Gala zarówno na rynku krajowym, jak i w sprzedaży zagranicznej na Bliski Wschód, do krajów północnej Afryki, a nawet Brazylii. Natomiast owoce odmiany Golden Delicious sprzedają się gorzej niż przed rokiem na tradycyjnych rynkach europejskich, pomimo, iż popyt na jabłka tej odmiany w krajach Europy Wschodniej utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. W eksporcie włoskich jabłek odmiany Golden do niektórych krajów występują pewne trudności. Dla przykładu Algieria wprowadziła limity w ich imporcie.

FAMMU/FAPA na podst. FranceAgriMer


POWIĄZANE

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało na swojej st...

Jeśli pszczoły znikną, wkrótce to samo może się stać z ludźmi. Bez pszczół prawi...

W dniu 8 marca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę