aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

UE: RYNEK JABŁEK W WYBRANYCH KRAJACH

16 lutego 2016
UE: RYNEK JABŁEK W WYBRANYCH KRAJACH
zdj stockowe

W styczniu br. w Niemczech „upłynnianie” zapasów jabłek przebiegało w miarę dobrze. Jednak rynek był w dalszym ciągu pod presją zapasów, częściowo niskiej jakości, które powinny jak najszybciej trafić do sprzedaży. Tymczasem sprzedaż drobnych owoców o słabej jakości jest trudna. Na rynku jabłek deserowych dominują owoce z rodzimej produkcji. Oferta jest uzupełniana poprzez jabłka sprowadzane z Włoch i Hiszpanii.

W Hiszpanii w styczniu br. dało się zauważyć negatywny wpływ wysokich temperatur odnotowywanych w poprzednim miesiącu. Ceny jabłek odmiany Golden Delicious obniżyły się ze względu na presję podażową na rynku. Znaczne ilości drobnych owoców o niskiej jakości zwłaszcza odmian Golden i Granny zostały skierowane do przetwórstwa. Ceny pozostałych odmian kształtowały się natomiast na stabilnym poziomie.

We Włoszech oferta jabłek czerwonych i dwukolorowych sprowadzanych z Polski jest wyższa niż rok wcześniej. Dobrze sprzedają się jabłka odmiany Gala zarówno na rynku krajowym, jak i w sprzedaży zagranicznej na Bliski Wschód, do krajów północnej Afryki, a nawet Brazylii. Natomiast owoce odmiany Golden Delicious sprzedają się gorzej niż przed rokiem na tradycyjnych rynkach europejskich, pomimo, iż popyt na jabłka tej odmiany w krajach Europy Wschodniej utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. W eksporcie włoskich jabłek odmiany Golden do niektórych krajów występują pewne trudności. Dla przykładu Algieria wprowadziła limity w ich imporcie.

FAMMU/FAPA na podst. FranceAgriMer


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę