Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Błąd w raporcie

10 lipca 2003

Od zakończenia masowej akcji kolczykowania bydła minęły już 3 miesiące, ale Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie wypłaciła lekarzom weterynarii i zootechnikom pełnej kwoty za wykonaną usługę.

Znakowanie 6 mln sztuk bydła w ramach systemu IACS zakończyło się w marcu br. Mimo to nadal trwa wypłacanie pieniędzy za kolczykowanie. Podstawą do ich uzyskania przez lekarza weterynarii lub zootechnika jest faktura, którą dostarcza do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze mają wpłynąć na jego konto w ciągu 14 dni od jej złożenia. 

Powodem przedłużających się terminów wypłat są aplikacje komputerowe, które każdy wykonawca musi wysłać do centrali Agencji. Wprowadzanie danych zajmuje dużo czasu – mówią lekarze weterynarii. Pracownicy agencji sprawdzają poprawność złożonego raportu. Wykonawca nie dostanie pieniędzy, jeżeli są w nim błędy. Wystarczy mała pomyłka i trzeba zacząć wypełnianie raportów od nowa – wyjaśnia Andrzej Gross, dyrektor OR ARiMR w Toruniu. 

Do tej pory w Kujawsko-Pomorskiem wykonawcy otrzymali wynagrodzenie za ok. 70 proc. zakolczykowanego bydła. Tyle samo procent paszportów dla oznakowanych zwierząt trafiło do rolników. Wydanie dokumentu następuje po zrealizowaniu faktury za kolczykowanie – wyjaśnia dyr. Gross. Wypłata pieniędzy jest gwarancją, że dane w paszportach są prawidłowe.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

Unia Europejska (UE) i Stany Zjednoczone (USA) poczyniły znaczne postępy w kieru...

Pod koniec kwietnia odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wieprzowina” Copa-Cog...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę