aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ćwierć miliona euro na priony

15 czerwca 2004

50 tys. euro rocznie dostanie z funduszy unijnych Zakład Patologii Molekularnej i Neuropatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - na wymianę doświadczeń w badaniach nad chorobami wywołanymi przez priony, m.in. chorobą Creutzfeldta-Jakoba u ludzi i BSE u krów - pisze "Dziennik Łódzki".

Realizację programu zaplanowano na 5 lat. Łódzkie laboratorium jako jedyne w Europie Wschodniej znalazło się wśród 52 ośrodków badań nad prionami, którym przyznano te pieniądze. "Wszystkim ośrodkom przyznano taką samą kwotę" - mówi "DŁ" prof. Paweł Liberski, kierownik Zakładu Patologii Molekularnej i jednocześnie prorektor łódzkiego UM. "Pieniądze będą przeznaczone m.in. na organizowanie konferencji i zjazdów naukowych, wyjazdy studentów i pracowników naukowych do laboratoriów w innych krajach. Odciąży to nasz budżet i pozwoli na przeznaczanie większych kwot na badania naukowe" - dodaje na łamach gazety.

Prof. Liberski liczy także na większe dofinansowanie badań naukowych z polskiego Komitetu Badań Naukowych. "Jeśli jakiś ośrodek dostaje dotację unijną, zazwyczaj otrzymuje także dodatkowe pieniądze z KBN" - mówi dziennikowi prorektor UM.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę