informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Groźna choroba zaatakowała pasieki w rejonie Wadowic

30 września 2003

Choroba pszczół, zwana zgnilcem złośliwym (amerykańskim) zaatakowała okolice Wadowic na Podbeskidziu. Lekarze z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wadowicach zapewnili w poniedziałek 29 września, że panują nad sytuacją.

Według powiatowego inspektora weterynaryjnego w Wadowicach Danuty Gaudyn, ogniskiem choroby była pasieka w jednej z podwadowickich wsi. Jedynym ratunkiem było tam spalenie przez właściciela trzech zainfekowanych uli.

Wojewoda małopolski wydał specjalne rozporządzenie, w którym uznał okolice Wadowic za zagrożone występowaniem choroby. Zakazuje się w nim wywożenia bez zezwolenia z zagrożonego rejonu uli, matek, czerwia i pszczół oraz urządzania wystaw pszczelich. Zakaz obowiązuje do 17 października.

Choroba atakuje postać larwalną pszczoły, czyli tak zwaną czerwię. Osłabia w ten sposób całą rodzinę pszczelą. Choroba nie zagraża ludziom, powoduje jednak duże straty u pszczelarzy.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę