Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Grypa nie grozi

12 kwietnia 2007
Sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że zagrożenie ptasią grypą wciąż jest niewielkie. Mało tego. Wszystko wskazuje na to, że tej wiosny wirusa już nie będzie. O ptasiej grypie, przynajmniej do jesieni, możemy zapomnieć.

Dokładnie rok temu, informowaliśmy o kolejnych ogniskach ptasiej grypy w Polsce. Ostatni przypadek obecności wirusa odnotowano w pierwszej połowie maja. Jest już prawie pewne, że tegoroczna wiosna, pod tym względem będzie znacznie łagodniejsza. Ewa Lech Główny Lekarz Weterynarii: - Zima była bardzo łagodna i dzikie ptaki miały dostęp do wody. To nas chyba uchroniło.

O tym, że zagrożenie wirusem jest rzeczywiście minimalne świadczy brak ognisk choroby w bezpośrednim sąsiedztwie z naszym krajem. W lutym tego roku ptasią grypę wykryto w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Kilka ognisk zlokalizowano też w okolicach Moskwy. Na szczęście wszystkie przypadki nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia dla polskiego drobiu. Dlatego cała branża może teraz mówić o zyskach. Prognozy na najbliższe miesiące są obiecujące.

Leszek Kawski Krajowa Rada Drobiarstwa: - Sezon grilowy przed nami a maj to miesiąc, kiedy co roku sprzedajemy więcej drobiu, bo poza tym, że sezon grilowy, to również okres przyjęć. Rodziny więcej wydają na żywność, w tym drób.

Rekordowy okazał się eksport. W styczniu sprzedaliśmy ponad 16 tysięcy ton drobiu. To znacznie więcej niż rok temu. To oznacza, że 2007 może być pod tym względem rekordowy.


POWIĄZANE

Amerykańska firma Eat Just (dawniej JUST) produkująca płynny roślinny zamiennik ...

Prognozujemy, że do końca br. inflacja ustabilizuje się i będzie kształtować się...

Sześć lat po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń u polskich dzików resort r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę