OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

25 czerwca 2003

Decyzje Głównego Lekarza Weterynarii  
wynikające ze stwierdzania przypadków klasycznego pomoru świń w RFN

W związku ze stabilizacją sytuacji epizootycznej odnośnie stwierdzania przypadków klasycznego pomoru świń w Republice Federalnej Niemiec oraz z uwagi na fakt, iż występowanie choroby w chwili obecnej ogranicza się do landu Rheinland-Pfalz, Główny Lekarz Weterynarii informuje, że następujące towary przywożone z ww. landu Republiki Federalnej Niemiec:

  • świnie i dziki,
  • surowe mięso, jelita, podroby z tych gatunków,
  • materiał biologiczny, pochodzący od świń i dzików,
  • przetwory z mięsa wieprzowego i dzików z wyjątkiem tych towarów poddanych obróbce termicznej w temperaturze powyżej 72°C,
  • wszystkie surowce niejadalne nie poddane obróbce termicznej w temperaturze powyżej 72°C,
powinny być traktowane jako zwierzęta podejrzane o zakażenie lub produkty pochodzące od takich zwierząt i w związku z tym objęte są, zgodnie z art.10a pkt.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999r. Nr 66, poz. 752, z 2001r. Nr 29, poz. 320, Nr 123, poz. 1350, Nr 129, poz. 1438, z 2002r. Nr 112, poz. 976 oraz z 2003r. Nr 52, poz. 450), zakazem przywozu do Rzeczypospolitej Polskiej i przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z powyższym, Graniczni Lekarze Weterynarii z dniem 23 czerwca 2003r., godz. 2400, powinni zastosować procedurę określoną w art. 14 ust. 1 1 pkt.2 cytowanej ustawy.

POWIĄZANE

Kandydat na Prezydenta RP dr Artur Bartoszewicz od samego początku kampanii wybo...

Komisja Europejska podnosząc cła działa przeciwko nieuczciwie dotowanemu importo...

Pomyślnie zakończyły się poprzedzone konsultacjami prace legislacyjne nad przesu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę