Jutro Rossielchoznadzor przekaże KE raport nt. polskiego mięsa

10 kwietnia 2007
Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) 11 kwietnia przekaże Komisji Europejskiej raport z oceną materiałów związanych z dostawami mięsa z Polski do Rosji - poinformował w piątek jej szef Siergiej Dankwert. Dankwert powtórzył zarazem postulat ponownego skontrolowania - wspólnie z Unią Europejską - polskich zakładów mięsnych eksportujących swoje produkty do Rosji.

"Razem ze specjalistami z Wszechrosyjskiego Naukowo-Badawczego Instytutu Ochrony Zwierząt analizujemy materiały dostarczone przez Komisję Europejską i 11 kwietnia zamierzamy przekazać KE naszą odpowiedź" - oświadczył szef Rossielchoznadzoru, którego cytuje agencja Interfax.

Według Dankwerta, raport będzie zawierał zarówno rezultaty inspekcji, przeprowadzonych przez rosyjskich ekspertów w zakładach mięsnych Polski, jak i ocenę odpowiedzi Komisji Europejskiej na pytania rosyjskich specjalistów weterynaryjnych dotyczące systemu kontroli eksportu mięsa z Polski.

Szef rosyjskiego nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego podkreślił, że pozostaje w mocy postulat ponownego skontrolowania przez ekspertów z Rosji i UE polskich zakładów mięsnych. "Zgłosimy taką propozycję, gdyż wciąż nie otrzymaliśmy pełnych odpowiedzi na wszystkie postawione przez nas pytania" - powiedział Dankwert.

Komisja Europejska jeszcze w poniedziałek wyraziła opinię, że postulowana przez Rosję ponowna kontrola zakładów mięsnych w Polsce jest zbędna.

"Nie uważamy, by nowa inspekcja w polskich zakładach mięsnych była potrzebna" - powiedział wówczas PAP rzecznik unijnego komisarza ds. zdrowia Markosa Kyprianu, Philip Tod. "Uważamy, że dostarczyliśmy Rosji wyczerpujących informacji" - dodał.

W połowie kwietnia wszystkie sporne kwestie związane z eksportem mięsa z Unii Europejskiej do Rosji Kyprianu ma omawiać z rosyjskim ministrem zdrowia Aleksiejem Gordiejewem.


POWIĄZANE

Sprzedaży leków weterynaryjnych, za pośrednictwem Internetu rośnie z roku na rok...

USDA (WYDZIAŁ ROLNICTWA STANÓW ZJEDNOCZONYCH) ogłasza działania mające na celu u...

Jak informuje Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę