Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

27 stycznia 2004

W związku z informacjami o wystąpieniu przypadków influenzy ptaków na wyspie Tajwan, Główny Lekarz Weterynarii informuje o wprowadzeniu zakazu importu i przewozu przez terytorium Rzeczpospolitej drobiu i jego przetworów, pochodzących z Tajwanu.

GIWz.II.410/AI – 3/2004

Szanowni Państwo Wojewódzcy Lekarze Weterynarii

 - wszyscy -

W związku z informacjami uzyskanymi z Międzynarodowego Biura ds. Epizootii w Paryżu (OIE), dotyczącymi sytuacji epizootycznej w odniesieniu do wystąpienia przypadków influenzy ptaków na wyspie Tajwan, Główny Lekarz Weterynarii informuje, że następujące towary pochodzące z Tajwanu: 

- drób żywy, w tym strusie, oraz inne gatunki ptaków domowych i dzikich; - jaja wylęgowe drobiu, w tym strusi i innych ptaków domowych i dzikich; 

- jaja konsumpcyjne drobiu, w tym strusi; - mięso drobiu oraz podroby drobiowe, w tym strusi; 

- przetwory z mięsa drobiowego, w tym także z mięsa strusi; 

- wszystkie surowce niejadalne, pochodzące od drobiu, w tym strusi, oraz innych ptaków domowych i dzikich; powinny być traktowane jako zwierzęta podejrzane o zakażenie lub produkty pochodzące od takich zwierząt i w związku z tym objęte są, zgodnie z art.10a pkt.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999r. Nr 66, poz. 752, z 2001r. Nr 29, poz. 320 i Nr 123, poz. 1350 i Nr 129, poz. 1438 z 2002r. Nr 122, poz. 976 oraz z 2003r. Nr 52, poz. 450),  zakazem przywozu do Rzeczypospolitej Polskiej i przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.  W związku z powyższym Graniczni Lekarze  Weterynarii z dniem          26 stycznia 2004r. od godz. 24:00, powinni zastosować procedurę określoną w art.14 ust.11 pkt.2 cytowanej ustawy.

GŁÓWNY LEKARZ WETERYNARII

        z up. dr Andrzej Rudy

 Z-CA GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

Unia Europejska (UE) i Stany Zjednoczone (USA) poczyniły znaczne postępy w kieru...

Pod koniec kwietnia odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wieprzowina” Copa-Cog...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę