EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Minister Marek Sawicki na targach Weterynaria 2007

30 listopada 2007
Wczoraj minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki otworzył II Targi Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2007, które odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W ceremonii uczestniczyli między innymi przedstawiciele Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Weterynaryjnej, Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej, Wojskowej Inspekcji Weterynaryjnej, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Otwierając Targi, minister Marek Sawicki podkreślił ważną rolę służb weterynaryjnych w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności, zarówno poprzez podejmowanie odpowiednich działań w zakresie warunków jej produkcji, jak i dbałości o zdrowie zwierząt. Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że dobra służba weterynaryjna jest dla konsumentów gwarantem, iż polska żywność pochodzenia zwierzęcego, obecna na polskich i zagranicznych stołach, jest bezpieczna.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki wziął również udział w konferencji prasowej, na której omawiano między innymi o programie zwalczania choroby Aujeszkyego u świń, zniesieniu rosyjskiego embarga na polskie produkty oraz o wynagrodzeniach urzędowych lekarzy weterynarii.

Rozpoczęte dziś Targi mają na celu promocję osiągnięć nauki dla sektora weterynaryjnego, zwłaszcza w zakresie lecznictwa weterynaryjnego oraz bezpieczeństwa i higieny żywności. Skierowane są przede wszystkim do lekarzy weterynarii wolnej praktyki, urzędowych lekarzy weterynarii oraz przedstawicieli Inspekcji Weterynaryjnej, a także przedstawicieli laboratoriów i zakładów higieny weterynaryjnej, hurtowni weterynaryjnych oraz właścicieli gabinetów i klinik weterynaryjnych, producentów i technologów żywności, pracowników działów kontroli jakości w zakładach produkcji żywności oraz kadry naukowej szkół wyższych wydziałów weterynaryjnych i technologii żywności.


POWIĄZANE

W zeszłym miesiącu odbyło się spotkania Komitetu ds. Weterynaryjnych Produktów L...

  Jak poinformował Główny Inspektoroat Weterynarii, dzięki staraniom Głównego Le...

W związku z przedświątecznym wzrostem zapotrzebowania konsumentów na zakup żywyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę