informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Niemcy: Drób na Rugii będzie wybity

20 lutego 2006

Cały drób na niemieckiej wyspie Rugia będzie wybity. Decyzja jest efektem rozprzestrzenienia się wirusa ptasiej grypy na całej wyspie. Władze regionu obawiają się, że kontakt z zarażonym ptactwem miały ptaki hodowlane.

Ubój wiąże się ze sporymi stratami finansowymi miejscowych farmerów. Liczą oni, że wkrótce z pomocą przyjdzie im państwo. Akcji wybijania ptaków na wyspie Rugia towarzyszą protesty ekologów, którzy uważają, że politycy wprowadzają wyłącznie panikę. Według jednej z organizacji, nie ma podstaw, by twierdzić, że ptasia grypa w Niemczech zagraża ludziom.

Wykrycie szczepu H5N1 spowodowało podwyższenie gotowości także w Polsce. Wprowadzono zakaz wypuszczania drobiu i zabroniono organizowania wystaw i targów z udziałem żywych ptaków. W marcu w Wielkopolsce i Małopolsce ma się także odbyć próbny ubój ptaków.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę