aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Od 2008 r. owce i kozy znakowane elektronicznie

19 lutego 2007

Od 1 stycznia 2008 roku owce i kozy przeznaczone do sprzedaży będą musiały mieć elektroniczny identyfikator - zakłada jedna z poprawek Senatu do znowelizowanej ustawy o identyfikacji i rejestracji zwierząt, którą w piątek przyjął Sejm.

Sejm zaakceptował wszystkie poprawki Senatu.

Senat wprowadził zapis o elektronicznych identyfikatorach, umieszczanych w uszach zwierząt, by rolnicy i firmy produkujące kolczyki mogły się do tego przygotować. Obecnie wszystkie zwierzęta znakowane są kolczykami z numerami indentyfikacyjnymi.

Kolejna poprawka zobowiązuje Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do publikowania na stronach internetowych list laboratoriów, które będą badały jakość kolczyków.

Sejm zgodził się ponadto na zmianę tytułu ustawy. Obecnie brzmi ona "o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej".

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy ma poprawić funkcjonowanie systemu kontroli przemieszczania zwierząt w stadach hodowlanych. System ma pomagać w zapobieganiu chorobom zakaźnym zwierząt.

Ustawa zostanie teraz skierowana do podpisu przez prezydenta RP. Większość przepisów wejdzie w życie 14 dni od chwili opublikowania.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę