Oficjalnie: ptasiej grypy u nas nie ma

8 czerwca 2006

Wszystkie ogniska ptasiej grypy w Polsce już wygasły - specjalny komunikat w tej sprawie wydał wczoraj Główny Lekarz Weterynarii.

Najpierw Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie nr 21/2006 z dnia 5 czerwca 2006r. uchylające poprzednie rozporządzenie nr 18/2006 w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków d. pomoru drobiu, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tych obszarach. W ten spoósb oficjalnie potwierdził, że zostało wygaszone ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków u ptactwa dzikiego zlokalizowane w miejscowości Warta, w powiecie sieradzkim, w województwie łódzkim oraz zniesione obszary zapowietrzone i zagrożone.

Główny Lekarz Weterynarii poinformaował także, iż zakazy i nakazy dotychczas obowiązujące w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków na tym terenie zostały uchylone, a działania podjęte przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu były zgodne z Decyzją Komisji nr 2006/115/WE.

W związku z powyższym, aktualnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, nie występuje żadne ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków.


POWIĄZANE

Sprzedaży leków weterynaryjnych, za pośrednictwem Internetu rośnie z roku na rok...

USDA (WYDZIAŁ ROLNICTWA STANÓW ZJEDNOCZONYCH) ogłasza działania mające na celu u...

Jak informuje Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę