aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Oficjalnie: ptasiej grypy u nas nie ma

8 czerwca 2006

Wszystkie ogniska ptasiej grypy w Polsce już wygasły - specjalny komunikat w tej sprawie wydał wczoraj Główny Lekarz Weterynarii.

Najpierw Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie nr 21/2006 z dnia 5 czerwca 2006r. uchylające poprzednie rozporządzenie nr 18/2006 w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków d. pomoru drobiu, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tych obszarach. W ten spoósb oficjalnie potwierdził, że zostało wygaszone ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków u ptactwa dzikiego zlokalizowane w miejscowości Warta, w powiecie sieradzkim, w województwie łódzkim oraz zniesione obszary zapowietrzone i zagrożone.

Główny Lekarz Weterynarii poinformaował także, iż zakazy i nakazy dotychczas obowiązujące w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków na tym terenie zostały uchylone, a działania podjęte przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu były zgodne z Decyzją Komisji nr 2006/115/WE.

W związku z powyższym, aktualnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, nie występuje żadne ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę