informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Weterynarze bezprawni

24 stycznia 2005

Śląscy lekarze weterynarii złamali prawo i stosują praktyki monopolistyczne ustalając cenniki usług lekarskich - twierdzą przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tymczasem weterynarze tłumaczą, że takiego cennika w ogóle nie ma, a ceny, które po raz ostatni opublikowano w branżowym piśmie dwa lata temu to tylko zestawienie średnich cen, które lekarze ustalają sami w swoich gabinetach.

Okazuje się bowiem, że ceny są zróżnicowane w zależności od gabinetu. To zróżnicowanie cen - mówią przedstawiciele Śląskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej - było podstawą pomysłu, by średnie ceny zebrane z województwa opublikować w branżowym biuletynie jako ceny wskaźnikowe, a nie obowiązujące.

Dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawa jest jednoznaczna. Sam fakt opublikowania cen to niedopuszczalna praktyka monopolistyczna.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za stosowanie praktyk monopolistycznych nałożył na Śląską Izbę Lekarsko - Weterynaryjną karę 14 tysięcy złotych. Lekarze weterynarii zrzeszeni w Izbie nie zgadzają się z taką decyzją. Odwołanie wpłynęło już do sądu.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę