informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zmiany w przepisach o rejestracji koni

25 lutego 2016

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt zmian w ustawie o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Zmiany dotyczą koni i stanowią wykonanie rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej w sprawie paszportu konia.

Zwierzęciu będzie nadawany jeden dożywotni numer identyfikacyjny, który będzie mu towarzyszył na obszarze całej Unii Europejskiej. Będzie stanowił identyfikator zwierzęcia wprowadzany do centralnej bazy danych państwa pobytu.

W terminie 3 miesięcy od dnia urodzenia zwierzęcia, jego właściciel ma obowiązek wystąpić o wydanie dokumentu identyfikacyjnego podając numery identyfikacyjne rodziców zwierzęcia. Wraz z wydaniem dokumentu identyfikacyjnego, zwierzęciu zostanie przypisany dożywotni identyfikator w bazie danych.

Dokument wydany na terytorium Unii Europejskiej będzie obowiązywać przez cały okres życia zwierzęcia.
W przypadku zmiany właściciela, będzie przekazywany razem ze zwierzęciem i rejestrowany w centralnej bazie danych nowego państwa pobytu.

Ustawa wprowadza dla właścicieli koni 7-dniowy termin na zgłoszenie zmiany właściciela zwierzęcia.
Obowiązek zgłoszenia spoczywa na obu stronach, zbywcy i nabywcy.

Komisja przyjęła sprawozdanie z prac nad ustawą i dokonała wyboru posła sprawozdawcy, który będzie prezentował stanowisko Komisji przed Sejmem. Posłem Sprawozdawcą został Jerzy Małecki (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość).

Robert Ostrowski


POWIĄZANE

18 marca w Brukseli minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w posiedzeniu...

21 marca w Walencji, Hiszpania odbyło się Forum Biznesowe Cogeca pt. „Młodzi rol...

Tegoroczny okres spoczynku zimowego dla rzepaku jest już definitywnie zakończony...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę