aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bosch i... uprawa szparagów

29 czerwca 2015
Konstruktorzy niemieckiego koncernu Bosch, na ogół kojarzonego z branżą motoryzacyjną, tym razem zajęli się stworzeniem technologii pomocnej w uprawie szparagów.

W ciągu zaledwie trzech tygodni opracowali projekt bazującego na czujnikach zintegrowanego rozwiązania, które może być stosowane przy uprawie szparagów. Dzięki pomysłowi, informację o temperaturze w kopczykach, w których sadzi się te cenione warzywa, można przenieść na smartfon. Pozwala to właścicielom upraw śledzić temperaturę gleby i pomaga stworzyć optymalne warunki wzrostu roślin.

 
Najdogodniejszymi warunkami dla uprawy szparagów jest temperatura gleby wynosząca od 18 do 22 st. Celsjusza. Można ją osiągnąć m.in. poprzez przykrycie upraw folią. Stosowanie folii musi uwzględniać także prognozy pogody.

 
Rozwiązanie opracowane przez konstruktorów Boscha bazuje na kilku czujnikach, które są rozmieszczone w glebie na różnej głębokości i mierzą jej temperaturę. Czujniki są połączone z niewielką skrzynką, która przesyła dane drogą bezprzewodową do chmury obliczeniowej bazującej na Bosch IoT Suite. Stamtąd dane trafiają do aplikacji zainstalowanej na smartfonie użytkownika.

 
W ciągu zaledwie trzech tygodni stworzono m.in. koncepcję komunikacji bezprzewodowej, aplikację, pozyskano partnerów projektu w postaci właścicieli upraw szparagów i odpowiednio dostosowano działanie chmury obliczeniowej. Pod koniec pracy nad projektem były gotowe pierwsze dwa systemy, a sześć dni później - osiem kolejnych. Dzięki szybkiemu postępowi prac system umożliwiający regulację temperatury upraw był gotowy do użycia już w sezonie 2015. Szybkie tempo pracy wymusiła na specjalistach Bosch także natura: sezon na szparagi trwa bowiem od kwietnia do czerwca.

 
Zasadę, na której bazuje rozwiązanie opracowane przez Boscha można wykorzystać także przy uprawie innych roślin.POWIĄZANE

Jak wynika z najnowszego sondażu, 76,1% Polaków na co dzień oszczędza na zakupac...

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę