aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Domowe sposoby na wszystko

9 listopada 2005

1000 POMYSŁÓW NA UŁATWIENIE SOBIE ŻYCIA

* * *

…aby odkleić bez szkody znaczek od koperty włóż na kilka godzin list do zamrażarki.

* * *

… aby wyjąć łatwo galaretkę z naczynia wypłucz wcześniej miseczkę zimną wodą i lekko nasmaruj olejem do sałatek albo zawiń naczynie w gorący ręcznik na 15 sekund, a następnie trzymając je oburącz energicznie potrząśnij w dół.

* * *

…rozbitą porcelanę albo szkło łatwo zbierzesz z podłogi kilkoma zamoczonymi w wodzie ręcznikami papierowymi albo kromką miękkiego chleba.

* * *

…jeżeli po użądleniu przez pszczołę nie ma odczynu alergicznego, ból i obrzęk może złagodzić gruba warstwa miodu na miejscu ukąszenia albo okład z wody z sodą. 

* * *

Szkło kryształowych naczyń będzie lśnić, jeżeli po umyciu i wypłukaniu wytrzemy je bawełnianą szmatką lekko zwilżoną spirytusem lub czystą wódką.

* * *

Aby utrzymać w łazience porządek i łatwo osuszyć zabawki po kąpieli dziecka, można wykorzystać nylonową siatkę po ziemniakach lub perforowany woreczek i trzymać w tym nad wanną mokre akcesoria.

* * *

Aby uzyskać trwałą powłokę lakieru na paznokciach należy malować je dwa razy, czekają przy tym by pierwsza warstwa bezwzględnie wyschłą przed nałożeniem następnej.

* * *

Aby nie niszczyć w pralce bielizny osobistej można ją wkładać do bębna w lnianym , sznurowanym woreczku. Niektóre specjalistyczne sklepy bieliźniarskie posiadają takie oryginalne saszetki w sprzedaży.

* * * 

Wełnę należy prać w miarę rzadko i zawsze tylko ręcznie w letniej wodzie, bowiem posiada ona delikatną powłokę keratyny, która nie dopuszcza do rozwoju bakterii i zarazków. Sypianie pod wełnianymi kołdrami i śpiworami dobrze wpływa na sen, o ile nie posiadamy alergii na ten surowiec.

* * *

Aby uzyskać przy włosach blond jasnozłotawy odcień, należy zmielić korzeń rabarbaru w młynku do kawy i rozmieszać go z gorącą wodą oraz odrobiną soku z cytryny, tak aby uzyskać półpłynną papkę. Jeżeli włosy są suche, można dodać też żółtko lub olej. Następnie nałożyć tę papkę na włosy pędzlem na 30-60 minut i spłukać.

* * *

Aby zapewnić owocom awokado niemal nieskończoną trwałość, należy je przechowywać w chłodzie. Owoce te można wykorzystywać do maseczek.

* * *

Stosując do ciemnych włosów hennę czerwoną a nie neutralną, nadamy im piękny, czerwonawy połysk.

* * *

Lekkie obrazki i plakaty w pokoju dziecięcym można przykleić do zmywalnej ściany pastą do zębów. Unikasz w ten sposób robienia dziur w ścianie.

* * *

Aby usunąć przykry zapach z butów, należy wsypać do nich sodę oczyszczoną i zostawić je na noc. Soda schowana w szafie oczyści w niej również powietrze.

* * *

Aby zachować świeżość kanapek, można zapakować z nimi do pudełka plastikowego zamrożoną pomarańczę, potem stanowi ona świetną orzeźwiającą przekąskę. Sałacie pomoże uchować kruchość w takim opakowaniu  zamrożony napój w butelce.

* * *

Zwiędłe ziemniaki wkładamy na pół godziny do zimnej wody - po tym czasie nabiorą świeżości i dadzą się łatwo obierać.

* * *

Zamiast robić do zup jarzynowych niezdrowe zasmażki, przetrzyjmy część warzyw przez sitko, co znakomicie zagęści zupę.

* * *

Jajka możemy przechowywać w lodówce 2-3 tygodnie, pamiętajmy jednak ze nie wolno ich myc gdyż zniszczymy wtedy naturalną otoczkę na skorupce, która zapobiega przedostawaniu się bakterii do wnętrza jajka.

* * *

Do naleśników nigdy nie dodajmy kwaśnego mleka gdyż wtedy przywierają do patelni.

* * *

Zeschnięty żółty ser zalewamy na noc zimnym słodkim mlekiem. Rano możemy go zetrzeć na kartce i dodać do zapiekanek lub pizzy

* * *

Biała kiełbasa nie będzie pękać podczas smażenia jeśli przed nim zanurzymy ja na kilka minut w mleku. Tak przygotowanej kiełbasy nie trzeba przed smażeniem obgotowywać 

* * * 


POWIĄZANE

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...

Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych stają się coraz ważniejsze w dzisiejszym św...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę