Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Horoskop celtycki

9 listopada 2005

Celtowie bardzo kochali przyrodę i rozumieli ją jak nikt inny, mieszkając samotnie w niezgłębionych lasach. Czcili bóstwa drzew i strumieni. Ich lasy pełne były rusałek, duszków i bogini.

Druidzi celtyccy byli bardzo hermetyczną kastą kapłańską. Odczytywali przyszłość oraz tłumaczyli sny wykorzystując swoją naturalną intuicję. Obserwując prawa natury i właściwości otaczających ich roślin, około 2000 lat temu, stworzyli niebanalny horoskop przypisując ludziom drzewa będące odpowiednikiem ich skomplikowanej natury. Spostrzegli, że tak jak one są ludzie żyjący samotnie lub w grupach, bywają delikatni i mocni, ozdobni i skromni. Kult drzew stanowił bardzo ważny elementem ich kultury i wiązał się z wieloma obrzędami oraz wierzeniami, które przetrwały do dzisiaj.

Dni zrównania się dnia i nocy oraz ich przesilenie druidzi uważali za święte i przypisali im odrębne znaki. Pozostałe drzewa patronują kolejnym okresom i występują podwójnie w ciągu roku.

Figa | Orzech | Klon | Jarzębina | Cedr | Topola | Cyprys | Sosna | Wierzba | Leszczyna  

FIGA
                           12-21XII, 14-23 VI

Figa ma dość dziwną osobowość i trudno ją zaakceptować. Potrafi być bezwzględna dla przeciwników i nie znosi sprzeciwu. Z drugiej strony potrzebuje dużo ciepła i życzliwości – jest osobą niezwykle wrażliwą. Przepełnia Figę masa kompleksów. Jej życie uzależnione jest często od czynników zewnętrznych i przypadku.
Nie lubi się przemęczać pracą i jest trochę leniwa, ale za nic nie przyzna się do tego nikomu. Lubi wygodne życie. Jest to osoba bardzo praktyczna i umie wyciągać wnioski z cudzych błędów. Pomaga jej w tym wrodzona inteligencja.

Figa jest rodzinna i kocha małe dzieci. Marzą się jej wielkie uczucia i choć jest osobą mało romantyczną i niestałą, cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej. 

ORZECH
                            21-30 IV, 21 XI-2 XI

Orzech to piękne drzewo o rozwiniętej koronie. Bardzo odporne na mróz.
Ludzie urodzeni w tym znaku są spokojni, ale tylko z pozoru. Targają nimi bowiem sprzeczności i kaprysy. Posiadają otwarty umysł o szerokich horyzontach myślowych. Cieszą się uznaniem i autorytetem zwłaszcza, że sprawdzają się na wysokich stanowiskach. Wszechstronnie inteligentni, jednak odznaczają się twardym charakterem, pełnym kontrastów.

Niestety, bywają często agresywni i bezwzględni. Nie uznają kompromisów. Są nieobliczalni i egoistycznie nastawieni do życia. Nadmiernie ambitni i zupełnie brakuje im elastyczności we współżyciu z ludźmi.
Orzech jest realistą i wie, co może osiągnąć. Nie zależy mu na taniej popularności.

W uczuciach jest bardzo zmienny i każdą, nawet najmniejszą, miłostkę przeżywa bardzo namiętnie. Potrafi być wobec swojego partnera czuły i delikatny, by zaraz potem stać się brutalem, a nawet sadystą. Życie z nim to jedna wielka niespodzianka...

KLON
                            14 X-23 X, 11 IV-20 IV

Trudno znaleźć wśród Klonów szarego i pospolitego osobnika. Bez względu, czy jest dobry czy zły, bez względu na urodę zawsze jakoś się wyróżnia z tłumu. Posiada świetny gust i potrafi dobrze się ubrać wykorzystując sprytnie nowinki mody.

Pomimo tego zwykle bywa nieśmiały i pełen kompleksów, a zarazem dumny i zakochany w sobie. Jak powietrza potrzebuje pochwał, komplementów i ciągłej akceptacji.
Bywa cyniczny i ambitny. Cechuje go inteligencja i ciekawość świata. Bardzo łatwo przyswaja sobie wiedzę, ponieważ ma doskonałą pamięć. Dlatego wciąż się uczy i dokształca. Ma bystrą i przenikliwą naturę. Lubi dociekać prawdy, ale bardziej interesują go rzeczy praktyczne niż mrzonki i fantazje.

Cieszy się mocnym zdrowiem, kondycją i wielką energią witalną. Dokucza mu jedynie jego huśtawka emocjonalna i podatność na depresje.

Klon w miłości jest trudnym partnerem, ponieważ lubi narzucać swoją wolę i miewa kaprysy. Ma pogmatwaną duszę i silną indywidualność, co nie jest łatwe do zaakceptowania. Ale kiedy już natrafi na bratnią duszę, nic nie będzie w stanie rozbić takiej pary.

JARZĘBINA
                              1 X-13 X, 1 IV-10 IV

Każda jarzębina wydaje się bardzo krucha i delikatna, ale tak naprawdę jest bardzo odporna i dzielnie stawia czoła wszelkim życiowym trudnościom. Jest z natury trochę nadwrażliwa ale zajmują ją nie tylko własne odczucia. Potrafi głęboko i szczerze przeżywać cudze kłopoty. Pełna uroku i pogodna, nawet przez łzy potrafi się uśmiechać.
Jarzębina jest bardzo odpowiedzialna i lubi samodzielnie działać. Skupia wokół siebie ludzi i dzierży stery, co jej bardzo odpowiada. Niestety, trudno jej osiągnąć sukces, chociaż posiada błyskotliwy umysł. Zawsze przeszkadza jej skomplikowany charakter i brak umiejętności podejmowania decyzji. Niby lubi zmiany i ruch, ale czasem zamyśla się godzinami nad jakąś sprawą i paraliżuje ją niepokój. Przeważnie sama jest sobie winna, jeśli chodzi o zmartwienia.
Świetnie sprawdza się w zawodach związanych ze sztuką, obdarzona jest bowiem dobrym gustem i talentem artystycznym. 
W miłości to tajfun i tornado. Nie przewidzisz jej reakcji i działań. Może nieprzyjemnie zaskakiwać partnera, bowiem kocha tak namiętnie jak i krótko. Odchodzi w siną dal i nigdy, przenigdy nie wybacza....

CEDR – określany też jako wiąz, czyli brzostowiec
                             9-18 II, 14-23 VIII

Cedry to wyjątkowe okazy zdrowia o równie wyjątkowej urodzie. Potrafią się zaadoptować niemal w każdych warunkach życiowych. Lubią patrzeć z wyższością na otoczenie bowiem uważają się za jednostki wybitne i stworzone do życia w luksusach, wszelkim komforcie i zbytku. Wille z basenem, prywatne pola golfowe, wakacje na Hawajach to są marzenia Cedru, a tymczasem pod blokiem stoi rozklekotany maluch....
Jest bardzo dumny i pewny siebie. Reaguje nieadekwatnie do sytuacji, bo bywa drażliwy na swoim punkcie. Lubi wyróżniać się z tłumu, więc nosi ekscentryczne stroje i obraca się w starannie dobranej elicie towarzyskiej. Jest też niepoprawnym optymistą i nigdy się nie zniechęca, chociaż jego upór często bywa bezsensowny. To urodzony przywódca, który umie innych zainspirować i zagrzać do walki. Cedry często robią karierę zawodową związaną z przemysłem muzycznym. W miłości cedr bywa bardzo sentymentalny i czuły. Potrafi latami czekać na tą jedyną i wymarzoną. Nawet jeżeli pozostanie szarą jednostką w tłumie i nie wyróżni się niczym szczególnym, to będzie domagał się uwielbienia. Za to odpłaci się przywiązaniem i będzie opoką w małżeństwie, dając partnerowi poczucie bezpieczeństwa. Często bywa postrzegany jako osoba milcząca i nostalgiczna.

TOPOLA
4-8 II, 5 VIII-13 VIII

Celtowie doceniali wdzięk topoli, ale twierdzili, że nie zna sztuki życia i nie potrafi rozkoszować się codziennością. Topola ma wciąż złe przeczucia, wciąż się czegoś boi, a przede wszystkim starości chociaż nie ma ku temu podstaw, bowiem należy do osób, po których nie widać upływu czasu. Ale ona i tak się nad sobą będzie wciąż rozczulać. Jest osobą bardzo wpływową i można nią łatwo kierować. Można nawet sterować jej myśleniem narzucając pewne reguły. Nie umniejsza to jednak jej inteligencji. Otacza się ludźmi, których chętnie słucha i cytuje. To bardzo trudny partner, pełen uprzedzeń i zahamowań. Trzeba okazać jej wiele ciepła i życzliwości aby przełamać jej opór i by otworzyła naprawdę swoją duszę. Topola skutecznie kamufluje swoje odczucia i emocje, nawet przed sobą. Jej życie toczy się zwykle zmiennym torem. Topola popada w skrajności, ale zawsze z własnej winy lub na własne życzenie funduje sobie ciężkie przeżycia.

CYPRYS
25 I-3 II, 26 VII-4 VIII

Cyprys jest mocny i solidnie zbudowany. Nie trzeba mu wiele do szczęścia. Życie układa sobie zależnie od okoliczności. Wszędzie, w każdych warunkach, potrafi być zadowolony, pogodny i pełen optymizmu. Będzie długo młody z takim usposobieniem. W życiu pragnie dwóch rzeczy: pieniędzy i sławy. Reszta – marginesowa.
Nie lubi samotności, chce zawsze być otoczony rodziną i przyjaciółmi ale nie jest sentymentalny. Ma dwoistą naturę. Bywa zarówno pedantyczny jak i bałaganiarski, bujny i surowy, gwałtowny i oportunistyczny. Bardzo przedziwna osobowość. Nie znosi dyskusji ale lubi się wypowiadać. Ma za to elastyczny charakter i łatwo mu się przystosować. Jego żywa inteligencja połączona jest z ze skłonnością do refleksji.
W miłości bywa gwałtowny i niezaspokojony, posiada piękną cechę – wierność i życzliwość w przyjaźni.
Życie ułoży sobie spokojnie, dozując rozsądnie przyjemności i pracę. Ale zawsze będzie mu czegoś brak...

SOSNA
                             24 VIII-2 IX, 19-28 II

Jest to znak szczególnie sprzyjający kobietom. Sosna jest trochę próżna i zapatrzona w siebie, ale nie można jej odmówić wdzięku i uroku. Bardzo chętnie przebywa wśród ludzi i stara się być przez wszystkich zaakceptowana, co nie zawsze jej się udaje. Na pozór delikatna i słaba, ale tak naprawdę nic nie jest jej w stanie złamać – ani porażki życiowe, ani kłopoty zawodowe. Jest aktywna i bardzo szybko działa. Odwaga jej czasem przeradza się w zuchwałość. Wie, czego chce – zawsze potrafi postawić na swoim.
W miłości łatwo ulega fascynacji i od razu angażuje się. Niestety, równie szybko jej uczucie przemija. Wiąże się z tym wiele rozczarowań, bo zwykle fatalnie dobiera sobie partnera. Praca zawodowa daje jej jednak zawsze satysfakcję i rekompensuje wszystkie troski.

WIERZBA
                             3-12 IX, 1-10 III

To bardzo delikatna osobowość. Przeważnie obdarzona jest tajemniczą urodą i wdziękiem. Piękna, łagodna, wrażliwa. Często o smutnym usposobieniu.
Zawsze na pograniczu melancholii, jednak nigdy nie pesymistycznie nastawiona.
Chociaż to osoba niezwykle elastyczna i tolerancyjna, życie w jej towarzystwie nie jest proste – jest pełna sprzecznych uczuć i łatwo wpada w skrajne nastroje. Rano budzi się senna i łagodna, by w południe dostać ataku histerii...
Ale poza tym jest osobą uczciwą, choć bezkompromisową w swoich osądach. Ma wyrafinowany gust i zdolności artystyczne. Może wyróżniać się niespotykaną intuicją graniczącą wręcz z jasnowidzeniem.
Pomimo wielu zalet trudno jej ułożyć sobie życie, bo wymaga od partnera wiecznych deklaracji i bezwzględnego przywiązania.

LESZCZYNA
                            24 IX-3 X, 22 III-31 III

Owoce leszczyny były uważane za symbol płodności i wierzono, że posiadają moc magiczną.
Jest niepozorna i wątła, ale pomimo tego silnie oddziałuje na otoczenie. Jej magiczny urok wręcz zniewala ludzi i przyciąga. Jest dobra i chętnie pomaga innym. Jej postawa nacechowana jest tolerancją i cieszy się dużą popularnością, ponieważ potrafi wiele wybaczyć i darować potknięcia. Jest życzliwa i zawsze można się na jej ramieniu wypłakać.

Leszczyna to urodzona działaczka i bojowniczka o wielkie sprawy. Życie rodzinne zawsze stawia na drugim planie. Dla swoich wrogów, których ma zresztą niewielu, bywa groźna i bezwzględna. Potrafi zaskakiwać i taktycznie ogrywać przeciwnika.

Ludzi tego znaku charakteryzuje dobroć, wielka mądrość i obiektywizm. Często posiadają talenty wróżbiarskie i prawie zawsze niesamowitą intuicję.

W miłości nierówna i kapryśna. Potrafi jednak obdarzyć gorącym uczuciem i wiele wybaczyć.


POWIĄZANE

Aby widzowie mogli przenieść się do fikcyjnego świata, potrzebne są liczne przyg...

To może być przełom w budowie w pełni autonomicznych, wolnych od elektroniki rob...

Przez dziesięciolecia odpowiedzialnością za wyginięcie dinozaurów obarczana była...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę